Windows Live Skydrive

Microsoft’un Windows Live hizmetlerinden biri de Skydrive.

Bilmeyeniniz çoktur diye yazmak istedim. Gerçi ben de yeni kullanmaya başladım ama gerçekten işe yarayacak bir hizmet.

http://explore.live.com/windows-live-skydrive

Skydrive size kişisel olarak kullanabileceğiniz 25 Gb depolama alanı veriyor. Yedekleme için birebir diyebilirim.

Benim gibi harici diski düşüp bozulmuş bütün resim ve dosyalarını kaybetmişler bunun ne demek olduğunu iyi bilirler.

Dosyalarınızı paylaşıma açık yada sadece kendinizin görebilceği şekilde özel olarak olarak upload edebilirsiniz.

Uploadları internet explorer üzerinden aynı anda en fazla 5 tane olacak şekilde sürükle-bırak yöntemi ile kolayca atabiliyorsunuz. Çok hızlı değil evet ama bu işlemi daha da basitleştirmek mümkün.

Gladinet Management Console denilen yazılımla sanki bilgisayarınızdaki bir diskimiş gibi gösterip yedekleme işleminizi arkaplanda çalışacak şekilde daha basit ve hızlıca atabilirsiniz.

Bu hizmet ile kendi rapidsharenizi oluşturmanız da mümkün. Çeşitli klasörlerdeki dosyalardan istediğinizi kimlerin görüp göremeyeceğini seçerek dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

Windows Live Photos ile upload ettiğiniz dosyaların tarayıca  görünmesini sağlıyorsunuz. işin güzel tarafı facebooktaki gibi resimlerde etiketleme yapabilirsiniz. Tabi ki etiketleyeniz kişilerin arkadaş listenizde yani Windows Live Kişiler’de olması lazım. Ek olarak skydrive’a upload ettiğiniz fotolardan istediklerinizin Windows Live Photo Gallery’e görünmesine izin verebilirsiniz.

Windows Live Office ile Skydrive’a upload ettiğiniz office dosyalarını indirmeden direk açıp içinde değişiklikler yapabilir dosya oluşturabilirsiniz.Şuan için word, excel, powerpoint ve onenote desteği veriyor.

Bing entegrasyonu ile yaptığını bing aramalarının kaydının skydrive içinde tutulmasını sağlayabilirsiniz.

RSS Feed desteği sunan skydrive paylaşılan klasörlerinize abone olan takipçilerinizi mutlu edecek

Son olarak upload ettiğiniz bütün dosyaları indirmeniz gerektiğinde tek bir .zip dosyası olarak da indirmenize kolaylık sağlıyor.

Tekrar ediyorum ücretsiz bu hizmeti kullanarak sizin önemli olan yada paylaşmanız gereken dosyaları depolayabilirsiniz. 25 gb gayet ciddi bir alan. İleride 50 gb olacağı söyleniyor. Windows live ID si olan yani messenger kullanan herkes kullabilir.

Edit: 03.09.2016

Microsoft bu hizmetini Microsoft OneDrive olarak güncellemiştir.

Emre Özcan 2016-09-03T14:12:29+00:00

About the Author: Emre Özcan

Emre Özcan 1984'de herhangi bir şeye tepki olarak doğdu. İkizler burcu bir bilişim çalışanı. İnsan ilişkileri,futbol,internet,sosyal medya,felsefe ve dini konularla ilgilenmeyi çok seviyor. Şimdilik Ataşehir'de tek başına yaşıyor zengin olunca Cihangir'e taşınacak.

Lütfen yorumlarınızla desteklemekten çekinmeyin

%d blogcu bunu beğendi: