Windows Etkinleştirme Sorunları

Windows

Windows

Windows XP ve Windows Server 2003 crack yapılmış veya bir şekilde etkinleştirme işlemi atlanmış bilgisayarlarda bir gün bilgisayarınızı açtığınızda aktivasyon hatası ile karşılaşıp giriş yapamayabilirsiniz. Sanallaştırılmış makinalarda da benzer sorunların çıktığı oluyormuş ama ben henüz karşılaşamadım.

 

“Oturum açmadan önce bu Windows kopyasının Microsoft tarafından etkinleştirilmesi gerekiyor” veya

“This copy of Windows must be activated before you can log on.”  gibi bir hata alırsanız sisteme giriş yapabilmek için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

Bu işlemleri windowsunuzu cracklemez. Sadece activation işlemini yeniden yapabilmeniz için size bir şans daha verir diyelim.

 

Öncelikle bilgisayarınızı Güvenli Mod’da açmanız gerekiyor. Bilmeyenler için;

Windows Etkinleştirme

Bilgisayar açılırken sürekli F8 tuşuna basarak açılış menüsüne ulaştıktan sonra “Güvenli Mod” seçerek açınız. İngilizce sürümlerde “Safe Mod”.

Başlat > Çalıştır ‘a gelip aşağıdaki satırı aynen yazın. (“Start > Run “)

rundll32.exe syssetup,SetupOobeBnk

Not:  Oo sıfır değil OH OH der gibi O harfidir.

Bu komutu çalıştırdıktan sonra bilgisayarı normal olarak yeniden başlatın. Bu sorunu bu şekilde çözebilirsiniz.

Windows etkinleştirme ile ilgili bir çok farklı sorun var. Bu sadece bir tanesi.

linki http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-security/this-copy-of-windows-must-be-activated-before-you/387f3367-5fc4-4aa1-937d-6788a626029d

 

İkinci seçenek ise regedit ile;

  • Click Start — > Run
  • Regedit
  •  “HKEY_LOCAL_MACHINE” –>  “SOFTWARE” –> “Microsoft” –> “Windows NT” –> “CurrentVersion” –> “WPAEvents”
  • On the right panel, find “OOBETimer” then double click it.Now, Delete all the Values by highlighting it, then delete it.Type in this value without the quotation mark “FF D5 71 D6 8B 6A 8D 6F D5 33 93 FD”.
  • On the left panel right click WPAEvents, then click on permissions
  • Then click System or SYSTEM, then Deny Full Control, then Click OK
  • Then Exit Registry Editor.Go to “Start” –> “All Programs” –> “Activate windows”.Now the windows have been successfully activated

 

 

Anahtar Kelimeler: Windows Etkinleştirme Sorunları, Windows XP, Windows 2003, Windows Aktivasyon, Windows Activation Crack, Windows Serial, Windows License, Windows Key, Download, indir, Full, Torrent, Activator.
Emre Özcan 2016-09-15T11:25:38+00:00

About the Author: Emre Özcan

Emre Özcan 1984'de herhangi bir şeye tepki olarak doğdu. İkizler burcu bir bilişim çalışanı. İnsan ilişkileri,futbol,internet,sosyal medya,felsefe ve dini konularla ilgilenmeyi çok seviyor. Şimdilik Ataşehir'de tek başına yaşıyor zengin olunca Cihangir'e taşınacak.

Lütfen yorumlarınızla desteklemekten çekinmeyin

%d blogcu bunu beğendi: