Reklam Engelleyicileri Engellemek – Anti-Adblock-Killer

Ad-Block Plus Eklentisini Kapatmanızı isteyen Sitelerden Kurtulmak artık çok kolay.

Greasemonkey eklentisi tarayıcınıza kuruyorsunuz ve Anti-Adblock Killer | Reek scriptinide Greasemonkey eklentisine ekliyorsunuz bu kadar.

Grasemonkey Eklentisi Firefox tarayıcısı ile çalışmaktadır. Chrome, Opera gibi tarayıcılar için Tampermonkey ve Safari tarayıcısı için NinjaKit eklentilerini kullanabilirsiniz.

Benim gibi yukarıdaki uygulamalar yerine uBlock Origin reklam engelleme eklentisini kullanırsanız bunlarla uğraşmanıza da gerek kalmıyor gerçi.

Anti-Adblock Killer

anti-adblock-killerWired geçen hafta reklam engelleyici kullanan kullanıcıları için oldukça ilginç bir yaklaşım ortaya koydu. Bu kullanıcılar ya siteyi göremeyecekler ya da az bir ücret ödeyerek reklamsız erişime geçebilecekler. Üstelik kendisi böyle bir zorunluluk koyan ilk site de değil. Reklam gelirlerinin azalmasından endişe eden ve aralarında Türkçe içerik sitelerinin de bulunduğu pek çok site, reklam engelleyici yazılımlar ile benzer şekilde savaşmaya çalışıyor.

Bazı kullanıcılar bu değişimden hiç de memnun olmadığı aşikar. Reklam engelleyici program üreticilerinin ise kendi kullanıcılarını nasıl destekleyeceği yakın zamana kadar merak konusuydu.

Elbette internet bu uygulamaya boyun eğmedi ve Anti-Adblock Killer ortaya çıktı. Bu yeni program, reklam engelleyici kullanan kişileri engelleyen siteleri kandırarak reklamları görüyormuşsunuz gibi siteye girmenizi sağlıyor.

Anti-Adblock Killer, JavaScript gibi özellikleri devre dışı bırakarak sayfaları reklamsız bir şekilde ziyaret etmenizi sağlıyor. Bu demek oluyor ki reklamsız kullanan kişileri engelleyen Forbes gibi sitelere bile rahatça girebilirsiniz.

Kullanıcıları engelleyen bu sitelere karşı oldukça iyi çalışan bu programın karşısında site sahiplerinin Anti-Adblock Killer kullanan kişilere karşı ne yapacağı ise merak konusu.

 

 

Emre Özcan 2016-09-15T11:21:28+00:00

About the Author: Emre Özcan

Emre Özcan 1984'de herhangi bir şeye tepki olarak doğdu. İkizler burcu bir bilişim çalışanı. İnsan ilişkileri,futbol,internet,sosyal medya,felsefe ve dini konularla ilgilenmeyi çok seviyor. Şimdilik Ataşehir'de tek başına yaşıyor zengin olunca Cihangir'e taşınacak.

Lütfen yorumlarınızla desteklemekten çekinmeyin

%d blogcu bunu beğendi: