Outlook Business Contact Manager 2010

Outlook Business Contact Manager 2010 Başlarken

Müşterileri, projeleri, satışları ve daha fazlasını bir arada görmek isteyenler için Microsoftun Outlook için geliştirdiği ürün.

Outlook Business Contact Manager 2010 Sahibi Olmak

Outlook Business Contact Manager 2007  tek başına satılabilen bir üründü, aynı zamanda Office 2007 Small Business, Professional ve Ultimate sürümleri ile beraber satın alınabiliyordu.  Tuhaf fakat, Business Contact Manager 2010 sadece Office 2010 Standard ve Professional Plus sürünleri ile birlikte alınabiliyor.  Bu demek oluyor ki  Business Contact Manager 2010 sahibi olmak için bir “volume license” veya bir “Technet subscription” satın almak gerekli.  Eski kullandığınız Office 2007 içinde business contact manager dahil ise technet upgrade garantisine sahip olanlar 2010 sürümüne geçiş yapabilirler.  Belki gelecekte başka lisanslama türleri de gelir ama şimdilik sadece Volume License ile idare etmek durumundayız.

Business Contact Manager Yükleme ve Kullanım

Business Contact Manager sahibi olduysanız teklifleri,satışları, anlaşmaları, müşterileri izlemek için güzel bir araca sahipsiniz demektir.  Yüklemek için CDyi takın gerisi herhangi bir Office ürünü kurmaktan çok da farklı olmayan bir wizard başlayacak. Elbette daha önceden office 2010u bilgisayarınıza kurmuş olmanız gerekli.Tek farkı bu efer sizden lisans bilgisi istenmeyecek.

sshot-2010-09-03-[1]

Kulumun başlaması için açık olan bütün ofis uygulamalarını kapatmanız gerekli.Aksi halde aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız.Hata alırsanız bütün uygulamaları kapatıp Setup’ı yeniden çalıştırmanız gerekir.

Kurulum bitine bir kereye mahsus Outlook çalıştırıp son adımları tamamlamak gerekir.  Outlook açıldığında Business Contact Manager setup screen sizi karşılayacak. Varsayılan ayarlarla bir hızlı kurulum yapabilir yada değiştirmek istediğiniz fonksiyonlar için Custom seçebilirsiniz.

Sonraki adımda güzel bir seçenek var.   BCM’i ilk defa kullanıyorsanız Örnek verileri yükleyebilirsiniz. Neyine ne olduğunu görmek için ofis bizim için bazı sallamasyon verileri yükleyecek. İstediğimiz zaman “Ben seni kullanmayı öğrendim.Bu örnek verileri sil bana kendi şirketimin verilerini girmek için temiz yeni bir sayfa aç” deme hakkına sahibiz.

Databasenin kurulması biraz uzun sürebilir bu sizi korkutmasın.

Kurulum bitince bir kereye mahsus şirketimize ait bazı bilgileri girmemiz istenecek.

Outlook’u açınca bir hoşgeldin beşgittin mesajı bizi karşılayacak.

Business Contact Manager’e erişmek için resimde görülen butona tıklayın.

Yeniliklere biraz göt attıktan sonra kolayca yeni  hesaplar, kontaklar, satıcılar ve fazlasını ekleyebilirsiniz.

Hemen işe bir satış fırsatı ekleyerek başlayabilirsiniz.

Kontaklarınızı proje bazlı listeleyebilirsiniz, onların ödemelerini, siparişlerini ve dahasını tek ekranda görebilirsiniz.  Bir çok işletmede bu özellikler çok zaman kazandırıcı ve esnek olabiliyor.

BCM aynı zamanda içinde bir proje yöneticisi ile geliyor.  Ofis ile tam entegre çalışlıyor, ofis dosyalarınızı projeye eklemenize imkan sunuyor.

Office Entegrasyonu

Business Contact Manager Outllokun sınırlı bir parçası değil.  Bir emaili okurken başka birine cevap verebilirsiniz.

Business Contact Manager , Outlook File menüsüne yeni seçenekler ekler.  Buradan BCM e ait dataları yedekleme ve geri yükleme şansınız olur. Şirket bilgilerinin ve emeklerinizin kaybolmaması için sık sık yedek almanızda fayda var.

Şirkete ait önceden hazırlanmış bazı bilgiler var ise bunlarıda içeri almanız için yararlı olabilir.

Business Contact Manager aynı zamanda diğer ofis uygulamalarına da otomatik bağlanır.  Burada Word 2010 içinde file menüsüne eklenmiş bir BCM butonu var, bu da doğrudan bir satış durumunu word dökümanına bağlamanıza imkan tanır.

Sonuç olarak

Eğer şirket ilişkilerinizi ve işlerinizi daha pratik ve komplike yönetmek – izlemek iterseniz BCM 2010 sizin CRM işi gören güzel bir araç olacak.  Lisanslama için daha fazla seçenek olsaydı elbette daha çok satılan bir ürün olurdu.

Links

Office Business Contact Manager Info from Microsoft

Compare Office Suites Containing Outlook Business Contact Manager

Discussion about Business Contact Manager Licensing Options from Microsoft Answers

Emre Özcan 2016-09-03T18:07:52+00:00

About the Author: Emre Özcan

Emre Özcan 1984'de herhangi bir şeye tepki olarak doğdu. İkizler burcu bir bilişim çalışanı. İnsan ilişkileri,futbol,internet,sosyal medya,felsefe ve dini konularla ilgilenmeyi çok seviyor. Şimdilik Ataşehir'de tek başına yaşıyor zengin olunca Cihangir'e taşınacak.

One Comment

  1. Ramon Elliot 29 Mayıs 2012 at 11:08 - Reply

    You know how important it is to be visible. You know you need to use the internet better. But you also need to take care of your business. You can’t do both. Well, you take care of your business… we’ll take care of the internet for you. Our expert staff understands how to make search engines your friend. Email us and we’ll get started.

Lütfen yorumlarınızla desteklemekten çekinmeyin

%d blogcu bunu beğendi: