Osman Pamukoğlu

 

  • Osman Pamukoğlu‘nun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ten sonra askerleriyle beraber omuz omuza, sırt sırta çarpışan tek ”General” rütbeli subay olduğunu bu nedenle askerlerinin ona ”Efe, Efsane Komutan” dediğin
  • şehit olan askerlerinin kaldırıldığını hastanenin morg girişine ”Cennet Kapısı” ismini verdiğini
  • Güneydoğu şehitlerimizi ölümsüzleştirmek amacıyla Hakkari’de İsimleriyle Güneşi Yükseltenler Anıtı’nı yaptırdığını
  • 1993 – 1995 yıllarında dönemin GenelKurmay arşivlerinde 13000 küsür olan PKK dağ kadrosunu 5000’lere indirdiğini,
  • PKK’ya karşı yapılan 24 sınırötesi harekatın 21’ini Osman Pamukoğlu’nun yaptığını,
  • Türk ordusunda 5 kez Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı alan tek subay olduğunu biliyor muydunuz ?
  • Ayrıca şu ana dek, Amerik’ da dahil tek operasyonda 400 teröristi imha edebilmiş bir komutan, birlik, ülke, güç yoktur.

osman pamukoglu

Şu “Osman Pamukoğlu” çok kötü siyasetçidir diyenlere ayrı gıcık oluyorum. Doğru dürüst siyasetçi yok diyorsunuz, bunlar 5 para etmez diyorsunuz ama oy vermeye gelince “yaaa Osman paşa çok kötü siyasetçidir” – Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ya da Devlet Bahçeli… Bugün siyaset yapanların hangisi politik kitap yazabilmiş? Hangisi konuşma metni hazırlamadan mitinge çıkabilmiş? Hangisi danışmansız kararlar alabilmiş? Bok atmadan az buçuk düşünün, okuldaki “Atatürk inkilaplarını bile öğrenemeyen, onlara kafası basmayan, gerizekalı aklı evveliyatına mum diktiklerim? Kendisini bizzat tanıyan biri olarak; 2011 seçimlerin AKP hariç partilerden teklif almıştır fakat Osman paşa dürüst siyasetinden dolayı gitmemiştir. Hatta DTP/BDP gibi bağımsız olarak katılda öyle meclise gir dediğim an, bizi onlarla bir kefeye koyma. Biz sahtekar değiliz demişti. Normalde dediğim durumun mantıklıca olduğunu kendi de biliyordu fakat dürüstlük var adamda. Ayrıca Atatürk’ten sonra TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyasını “birinci” dereceden kazanan komutandır. Teknoloji ve bilimsel bilgisi de iyidir. Sırf Atatürk’ü daha iyi anlamak için Atatürk’ün okuduğu tüm kitapları tedarik edip okuyan adamın ismidir Osman Pamukoğlu. O yüzden PKK’yı temizledikten sonra eğitimin düzelmesi için çalışmalarda bulunarak, bunu başaracak biridir. Adama bazı yeni nesil sığırlar “faşist” diyebiliyor. Adamın Kürt düşmanı değil, Vatan haini PKK düşmanı olduğunu da not geçeyim. Milleti aç ve cahil bıraktıkları için doğru düşünemiyor diyen bir insandır. Paşanın verdiği vaatlerden biri teröristbaşı ve bebek katilini asmaktır. Bugün hangi siyasi partinin böyle bir vaadi var? CHP ya cemaati arkasına alıp lider olma telaşında, MHP ise ayrı bir dünya. Azcık bir şeyleri araştırın. İnternet var, bilgi var. Yıllardır “oğlum, kızım sen siyasetten uzak dur” diyen aptal yetişkinler yüzünden bu derece aptalız bu tür düşüncelerde… Tamam yine gerektiğinde uzak dur fakat sakın bu konuda bilgisizlik yaşamayın. Özellikle babanızın oy verdiği partiye, sırf babam da ona oy veriyor diye oy vermeyerek bir akla sahip olduğunuzu bilin.(Tayfun Kumaş)

Mutlaka İzlenmesi Gereken Kan Uykusu Belgeseli (Tek Parça)

PKK çıkacak senin askerdeki ağabeyini şehit edecek, otobüsten inen 17 yaşındaki Serap Eser’i yakacak, koyduğu bomba ile çarşıya giden anneni parçalayacak, sonra Osman Pamukoğlu gibi bir adam, “benim vatandaşımı öldüreni yaşatmam” dediği için barış düşmanı olacak. Yeter artık bu fırıldakları kimse yemiyor. Sizin barışınız kış gelip teröristlerin götü donmaya başladığında oluyor.

Osman Pamukoğlu bir dahidir. Dehasını tarih bilgisi, strateji bilgisi ile pekiştirmiştir. Bu ülkede 1 tane oy alacak olsa onu da benden alacaktır.

PKK‘nın ve pekekesevicilerin nefret ettiği siyasetçi. Bakmayın aldığı oy sayısı ile falan dalga geçiyorlar ama ciddi ciddi tırsarlar bu adamdan. neden mi?

90’ların başında, Osman Pamukoğlu Hakkari’ye gitmeden önce şöyle bir durum vardı;

-Askerler karakollara çekilmişti. az şehit vermek için terörist peşine düşmekten uzaktı. Terör örgütü ise bunu kullanıyordu. Canı istediği zaman kamplarından çıkıyor, gece baskınları ile karakollara saldırıyor, askerlerimizi şehit edip aynı kamplara rahat rahat dönüyordu.

Osman Paşa ne yaptı? Önce komutası altında olan bütün rütbelileri topladı. Onlara geleneksel taktiklerin derhal terk edileceğini ve teröristler nerede ise bulup yok edileceğini emretti ve terör kamplarını tek tek bastı. Hiç bir komutanın gitmeye cesaret edemediği kampları dehası sayesinde parçaladı. Bunu yaparken de bir yandan siyasi çakallıklarla baş etmek zorunda kaldı. Terör örgütünün tepesine bindi. gerçekleştiriği operasyonlar bütün genç subaylara ders olarak okutulması gerekecek kadar başarılıydı. Bunun için ölüsevici dendi, bütün kürtlerin kökünü kazıyacak dendi, kanla besleniyor dendi.. Peki kim dedi tüm bunları? çok bir sevgi pıtırcığı PKK Sempatizanları.

Ne güzel değil mi? Asker karakoldan çıkmasın. sen istediğin zaman katırlara yükle ağır silahları. 300-500 metre öteden saldır. yak, yık sonra rahat rahat kampına geri dön. Kim kanla besleniyor?

Muvazzaf iken aldığı devlet üstün hizmet madalyalarından adamın üniforması 2. dünya harbi’nden çıkmış rus generaline dönmüş. çelik harekatı ile kuzey ırak’a girip sınır ötesi operasyon yapmış, pkk’ya fiilen en çok kayıbı verdirmiş.

Pkk’nın Sivas yolunda bile yol kesip adam öldürdüğü yıllarda sayılardan Hakkari komutanı Osman Pamukoğlu sorumlu oluyor. Uygar ve medeni bir ülkede başbakanşu durumda karşısına Osman Pamukoğlu’nu alır “askeri konularda tecrübelerinizden yararlanmak” istiyoruz derdi. Ama burası yeni Türkiye burada gramın ne denir.

Kıdemli üsteğmen’liğinde kanun değişikliği yapılarak kara harp okulundan 1967 de mezun olan 249 piyade subayının arasından başarı ve üstün sicilleri sebebi ile 1. sıradan yüzbaşı oldu. Gene çeşitli sınıflara mensup 650 kişilik kara harp okulu devresi içerisinde 85 kişi kurmay oldu. 5 kişi üstün sicilleri nedeniyle erken terfi etti. bunların 1. si de Osman Pamukoğlu’ydu.

1992 yılında kara kuvvetleri komutanlı’ğınca yapılan değerlendirmede komuta ettiği alay savaş hazırlığında türkiye 1. si oldu. Tekrar üstün birlik nişanı ile ödüllendirildi ve ABD harp akademisi west point’e gönderildi.

1993 mayıs ayında kara kuvvetleri komutanı ve genelkurmay başkanı tarafından kendisi ile yapılan 45 dakikalık görüşme sonunda şark görevi yokken ve henüz kurmay albayken ve mevcut 80 general bulunurken kendisine teklif edilen Hakkari görevini kabul edip 3 gün sonra bölgeye hareket etti.

Hakkari’de  778 gün Dağlarda çarpıştı. Sürekli askerin başında, karakollarda, kışlalarda bulundu. hiçbir durum onu askerin başından 1 saat bile ayırmadı. Çarpışmalara bizzat katıldığı için tüm askerler tarafından efsane komutan diye anıldı.

Yönetmeliklerde asteğmenlik ve mareşallik arasında 3 kere alınabileceği hesaplanmış olan üstün birlik nişanı’nı 5 kez alarak mevcut yönetmeliği altüst etti. 5 kez üstün birlik nişanına sahip türk ordusundaki tek general ve subaydır. 1.dereceden cesaret ve feragat nişanlarından 3 kez almaya hak kazandı.

Bu adamın pkk’yı bitirme planını, “30 senedir mücadele ediliyor, pkk hala bitirilemedi.” argümanıyla eleştirmek hatalıdır. Adam da tam olarak zaten bu otuz senelik mücadelenin basiretsizliğini dile getirip, bu tarz bir mücadeleyle pkk’nın bitirilemeyeceğini savunuyor.

Unutmayın ki, bu ülke vatandaşlarını 30 yıldır, sınırdaki karakollarda pkk’nın önüne yem diye atıyor.

Şimdi madem paşa liseden beri asker o zaman liseden ele alalım. bir kerede subay olacak insanlar lisede çok ağır beden eğitimi görmelerinin yanında aldıkları dersler de ağırdır. zaten askeri liseler, fen lisesi olarak kabul görürler sivil hayatta. bugün kuleli, maltepe, heybeliadave ışıkların verdiği eğitimi, anca ankara fen’de vs. alırsınız.

Özelte, Osman Paşa, televizyonda görünen, siyasetçi, gazeteci, hukukçu vs. olan tayfanın bir çoğunu cebinden çıkarır. o yüzden askerden siyasetçi olmaz gibi laflar ederken iki kez düşünün. bu adam, 550 milletvekilinin, rahat 500’ünü aşar.

Atatürk’ün asker olduğunu unutanlar ve bu adamı eleştirip Atatürkçü geçinenlere sadece gülüyorum, acınacak haldesiniz.

 

Kan Uykusu Belgeseli Yayınlanmayan Bölümler (Tek Parça)

Teke Tek – Kürt Sorunu ve Kürt Terörü (Osman Pamuloğlu) (Tek Parça)

Alternatif 06.03.2016 | Osman Pamukoğlu | Sabahattin Önkibar | Ulusal Kanal

 

Osman Pamukoğlu Dumlupınar Üniversitesi Konferansı 16 Mart 2016

Uğur Dündar’la Halk Arenası – 16.10.2014 (Osman Pamukoğlu – Muharrem İnce) Tek Parça

Emre Özcan 2017-02-26T13:17:36+00:00

About the Author: Emre Özcan

Emre Özcan 1984'de herhangi bir şeye tepki olarak doğdu. İkizler burcu bir bilişim çalışanı. İnsan ilişkileri,futbol,internet,sosyal medya,felsefe ve dini konularla ilgilenmeyi çok seviyor. Şimdilik Ataşehir'de tek başına yaşıyor zengin olunca Cihangir'e taşınacak.

Lütfen yorumlarınızla desteklemekten çekinmeyin

%d blogcu bunu beğendi: