Mega Holdings Network Marketing – Saadet Zinciri

saadet zinciri

MeGa Holdings hakkında yazılmış bu uzun yazıyı okumaya gerek yok.

Yeni kısa ve öz yazı için tıklayın.

 

 

Aşağıdaki yazı Türkiye’deki Network Marketing adı altında satış yapan saadet zincirlerinden birinin ağına düşmüş arkadaşım tarafından gönderilmiştir. Yazının bundan sonraki kısmı bana ait değildir. Olduğu gibi aktarıyorum. 


Selamün Aleyküm kardeşim,

Bu yazıyı hazırlamamın sebebi bugüne kadar insanların, Network Marketing sektörü hakkında yazılan çizilen yalan yanlış bilgiler yüzünden bu meslek dalına ön yargı ile bakmalarından dolayıdır. Bugüne kadar en yakınlarımın da içinde bulunduğu birçok kişi N.M işine hayır dediler. Neden mi? Ben onun kardeşiyim arkadaşıyım bana değil de, yazılan çizilen;  bir takım insanların söyledikleri ki onlarında ne olduğunu bilmedikleri bir sektör hakkında yorum yapan o cahillere inanması… Artık uyanma vaktidir.

Evet, kardeşim nerede kalmıştık… Bir telefon geldi ve bir arkadaşın sana mükemmel bir iş sunacağını söyledi. Heyecanlıydı ve senide heyecanlandırdı bunu yüz yüze görüşmeniz gerektiğini söyledi. Ve randevu aldı bir araya geldiniz. İş anlatıldı mükemmel bir iş dedin kesinlikle yapılır dedin. Masadan mutlu ayrıldın. Taa ki eve gidip araştırma yapana kadar. Baktın yalan yanlış bilgileri okudun ve bir anda sana anlatılanlar yalan oldu. Belki çok sevdiğin senelerdir tanıdığın arkadaşın, Yada kısa bir süre önce tanıdığın arkadaşın bir anda dolandırıcı oldu. Sana nasıl böyle bir işi anlatabilir bunun tiplerine bile girdin. Ne için peki! Hiç tanımadığın ne idiğü belirsiz birileri bir yerlere(blog, haberler vs.) yazılar yazmışlar sen arkadaşının söylediklerini değil orda yazılanlara inandın ve vazgeçtin.

Ben seni ne tanırım ne bilirim. Ben istiyorum ki sevdiklerimde bu işi görsünler yapsınlar ve hayallerine ulaşsınlar, tek amacım bu. Bundan sonraki çabam insanlara Network Marketing sektörünün bir titan olmadığını kanıtlamak olacak.  Öncelikle kimse seni zorlayamaz sana sadece işi sundular girip girmemen senin elinde, yani seni arkadaşın tekrar aradığında bir zahmet aç o telefonu merak etme seni yemeyecek. Arkadaşının seni ikide bir arayıp işe girip girmen konusunda sorgulamasının sebebi senin de bizimle olmanı istemesi seninde kazanmanı istemesidir. Ben Allah korkusu olan biriyim (inancı olan olmayan herkese de saygı duyarım) Allah şükürler olsun ki bu güne kadar boğazımdan haram lokma geçmedi. Böyle bir durumda sevdiklerimi böyle bir işe almam benim için muhtemel değil çünkü çocuklarımın rızkı da buradan kazandığım ve kazanacağım parayla sağlanacak. Şimdi olayla bir açıklık getirelim. Sen akıllı bir insansın ne ben ne başkası senin kararlarını etkilememeli ben senin bu olayı daha detaylı araştırmanı isterim. Bende bir araştırma yaptım ve seninle bu konuyu paylaşmak istedim.

Şimdi gelelim Network Marketing sektörüne;

Açılan ilk sayfadan alıntı aldım;

‘’Çok katlı pazarlama (Network Marketing ), doğrudan satışın geliştirilmiş bir türüdür. Doğrudan satış, en bilinen tanımıyla, bir mal ya da hizmetin, tüketicilere yüz yüze bir ilişkiyle ve genellikle de evlerde, işyerlerinde ve perakende satış noktası sayılamayacak yerlerde, bir satışçı tarafından anlatılarak tanıtıldığı bir satış yöntemidir.

Çok katlı pazarlama ise (MLM), satışçıların, iki farklı faaliyetleri sonucunda kazanç elde edebildikleri bir doğrudan satış türüdür. Bunlardan birincisi, kişisel olarak yaptıkları satışlardan doğan kazanç; diğeri de, uygulanan plana göre, ekiplerine kayıt ettikleri kişilerin ve sonra da bu kişilerin kayıt ettiklerinin satışlarından doğan kazanç. Bu nedenle çok katlı pazarlama, kişiye kendi bağımsız işini kurma ve geliştirme şansını sunan bir olanaktır.’’ .

 

Daha aydınlatıcı olsun diye birde video linki attım izlemeyi unutma eğer taşları sırası ile oturtturursan sana önce kendini sonra dünyayı değiştireceğine yemin edebilirim.

Bu iki videoyu izlemelisin !!!

Şimdi hem Network Marketing sektörünün nasıl bir iş kolu olduğunu öğrendin hem de birazdan benimde bahsedeceğim titan dolandırıcılığı hakkında da ön bilgin olmuş oldu.

Görüldüğü üzere N.M başlı başına bir sektör. Yani kimsenin kafasında uydurduğu adam düzmece sistemi değildir. Bugün tüm dünyada benimsenmiş bir iş modelidir. Bugün Türkiye de yüzlerde N.M firması bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları; Unictiy, Usana, Forewerliving, Dore, Oriflame, Avon, Herbalife, Amway gibi firmalardır. Bunların dışında bir çok kuruluş önerme metodunu kullanmaktadır bunlardan bazıları;  Vadafon, Teb Bankası, YoYo Taksi Kiralama, Vatan Computer, Dropbox … Ve birçok firma sebebi ise artık reklamlar değil kişilerin önermesi yani tavsiye etmesi daha değerli ve şirketlerde artık bu gücü kullanmaktadırlar. Örneğin; Teb Bankası Western Onion(yurt dışı para transferi) kampanyası ile eğer siz bu para transfer işlemlerini Tebten yaparsanız ve bunu kullanacak arkadaşlarınıza önerirseniz sizlere buradan komisyon veriliyor… Bunu gibi birçok firmalar artık en büyük reklam olan dostun dosta olan tavsiyesini kullanıyor. Çünkü bizler istemeden bugün binlerde iş yerine milyonlar kazandırıyoruz. Nasıl mı? Herhangi bir yerde yemek yiyorsunuz eğer güzel hizmet aldıysanız ve kaliteli yemekler yediyseniz emin olun ki bir sonrakine yine orayı tercih edeceksiniz ve hatta size danışanlara da oraya yönlendireceksiniz… Bu falcıda olabilir, bu bir telefoncuda olabilir bu bir mağazada olabilir…  Şimdi biz kişilere önerdik onlar gittiler oradan alışveriş yaptılar ya da bir şeyler yediler peki bizim sayemizde mekân para kazandı mı? Evet ya biz? Hayır, işte network bunun üzerine kurulu öner ve kazan… Türkiye de ve dünyada Network Marketing sektörünün büyüme oranlarını aşağıda görebilisin.

Network Marketing’te Büyüyen Ülkeler

Baktığımızda Türkiye 4. Sırada yer alıyor. Bu da Türkiye de olumsuz kişilerin ve kurumların olmasına rağmen doğrudan satış sektörü hala büyüyor ve gittikçede bilinçli firmalar yerini alıyor. Bu iş kolu dünyanın her bir yerinde faaliyet göstermektedir. Çünkü 21.yy en mükemmel işi olarak tanımlanıyor. Ve bizlerde bunu doyasıya yaşıyoruz. Bunu destekleyen bir konuşmayı sizinle paylaşmak istiyorum. Amerikan eski başkanı Bill Clinton’ın N.M sektörü hakkında söylediklerini ve alanında başarı kaydetmiş birçok iş adamlarının bu sektör hakkında söylediklerini izleyip görebilirsiniz.

Bill Clinton konuşması;  http://www.youtube.com/watch?v=OlBPy2siIpY

Söylenenler ; http://www.youtube.com/watch?v=PIQDCuZRVYY

Network kocaman bir dünya buna rağmen bizim insanımız bu iş koluna karşı ön yargıları maalesef sürüyor.  Bu iş kolu açıldığında ilk akla gelen Piramit Sistemler yani Titan dolandırıcılığıdır. Şimdi onlar kendi çapında haklıdırlar! Neden çünkü zamanında Network Marketing sistemini kendi çıkarları uğruna insanları dolandırıp bu sistemin Türkiye de adının çıkmasına sebep olmuşlardır. Çünkü MLM sistemi öyle güçlü bir sitemdir ki muhakkak bunu suistimal edecek, çıkarları için kullanacak birileri çıkacaktı. Ki öyle de oldu(Titancı Kenan Şerranoğlu, Ques Net vs.) İnsanlar konu hakkında bilip bilmeden bu iş kolu için atıp tutarlar. Hâlbuki sorsanız hiçbirinin bilgisi yoktur. Ya birilerinden kulaktan dolma bilgiler edinmişlerdir, ya da sadece konuşmak için konuşurlar. Ama kimse böyle bir iş kolunun varlığını gücünü araştırma içine gitmemiştir. (sözüm meclisten dışarı)

Bu bahsedilen Titan dedikleri olay nedir?  Aslı nedir?  Kim bu işin içindedir?  Asıl amaçları nedir?

Bunu inceleyelim.

Bir alıntı;

‘’ Saadet zinciri, 1990’lı yıllarda ortaya çıkmış bir para kazanma sistemi olan piramit sistemin halk arasındaki ismidir. İngilizce ismi pyramid schemedir.

Klasik çok katlı pazarlama (multi level marketing) sisteminin devşirilmiş bir modeli olarak da adlandırılabilir. Ağ pazarlama veya MLM’nin aksine ortada bir ürün veya hizmet bulunmamaktır. Tamamen para ile para kazanma metodu üzerine kurulmuştur. ‘’

Linke de bakmanızı rica edeceğim;

Görüldüğü üzere Kenan Şerranoğlu N.M sistemini devşirip insanları dolandırmak için kullanmıştır. Amaç nedir para aklamak, kısa yoldan zengin olmak…

Aşağıda tüketici kanunu maddesini koydum buradan bir çıkarım yapıp daha iyi anlayabiliriz.

Tüketici Kanunun 9.Kısmı Madde 80

Piramit satış sistemleri

MADDE 80- (1) Piramit satış; katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.

(2) Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır.

(3) Bakanlık, piramit satış sistemleri ile ilgili gerekli incelemeleri yapmaya ve varsa elektronik sistemin ülkemizde durdurulması dâhil ilgili kamu kurum veya kuruluşlarıyla iş birliği içinde gerekli önlemleri almaya yetkilidir. ‘’  http://www.networkmarketingturkiye.com/yeni-tuketici-kanunu-ve-network-marketing.html

 

Şimdi değerlendirelim beraber;

Titanda;

1-      Ürün yoktur.

2-      Amaç sisteme insan kazandırmak ürün satmak değildir.

3-      İnsanlara paralar kazanma ümidi ile kandırılıp paraları dolandırılmıştır.

4-      Herhangi bir kurum ya da kuruluş yoktur.

5-      Sistemleri gizlilik esasına göredir ve sadece bu sistemi 7 kişi yani sistemin kurucuları görebilir.

6-      Ofis olmadığı için fatura kesilmez böylelikle de paralar elden verilir.

7-      Ortada bir kazanç olmadığı gibi devlete vergi verilmez.

8-      Sistem gereği hep en üstteki parayı götürür haksız kazanç vardır.

 

Hal böyle olunca bu oluşumu kuranlar hapse girmişlerdir. Unutmayalım ki hapse girmelerinin sebebi Network Marketing sistemi değil, Tamamen dolandırıcılıktır.

 

Bu adam Titanı çok iyi yansıtıyor. Titan dediğimiz karı kız, içki, kumar, fuhuş, adam dolandırmadır. Ne Allah korkusu vardır nede başka bir şey. Şimdi biz Network Marketing’i bir sektör olarak kabul etmeyip, bu sektörü kullanan, insanları dolandıran bu ‘’Adamı’’ görüp onun yolundan gidip tüm anlatılanlara Titan mı diyeceğiz yoksa arkadaşın yoluyla sunulan bu fırsatı -Network Marketing sistemini-  araştırıp öylemi karar vericez!!!  Karar senin.

 

Gelelim Mega Holding’se;

Mega bir bilişim şirketi web sitesi ticareti yapıyor. ’’ Mega Grup Bilişim Ağ Pazarlama ve İnternet Hizmetleri, On iki yıldır Network Marketing ve e-ticaret sistemi ile web-bilişim anlarında faaliyet yürüten Mega Holdings’in Türkiye Temsilciliğini yürütmektedir. Temsilciliğini gururla yürüttüğü uluslararası alanda çalışan Mega Holdings iş birliği ile büyük atılımlar yapmak, ülke ekonomisine katkı sağlayacak iç ve dış ticaret amaçlayan bunun yanında ülkedeki işsizlik sorunu çözme noktasında katkı sağlamayı hedefleyen ve bu yönde projeleri olan bir şirkettir. Bu faaliyetlerini yürütürken uzmanlık alanı olması hasebi ile teknolojiden en üst düzeyde yararlanmaktadır.

Şirket hakkında detaylı bilgileri linkten ulaşabilirsin.

 

 

Meganın muhteşem planı nedir? Sizler bu sunumu aldınız ama yine de hatırlatmak isterim. Planı anlatmadan önce internet ve web sitesi hakkında biraz bilgi edinmekte fayda var.

Biliyorsunuz ki günümüzde internet sektörüne paralel olarak gelişen bir pazarda var ki buda web sitesi pazarı. Özellikle internetin kullanım oranıyla büyük bir ivme yakalamıştır. Günümüzde insanlar hem ticari hem de kişisel web sitelerini kurmaya başlamıştır. Öğretmenler, avukatlar, sanatçılar(foto meraklısından tut herkesi kapsar) bir sürü sayacağım meslek gurupları, kişiler kendilerini gerçek hayatta kanıtlama çabasına girdikleri gibi artık web dünyasında da gösterme çabasına girmişlerdir. Artık web dünyası reklam yönünde bir adım daha öndedir. Bununla birlikte insanlar sanal âlemde de kendilerine yer edinmişlerdir. Aynı zamanda devlette kurumlar için web sitesi zorunluluğunu getirmesiyle artık web sitesi değer kazanmıştır. Linkten çıkan kanuna bakabilirsiniz.

http://www.btnet.com.tr/wp-content/uploads/2011/06/Tolga-Artan_YeniTTKveDijitalDunya.pdf

 

Hal böyle olunca da web sektörü canlanmıştır. Mega Holdingste bunu fırsata çeviriyor ve öyle mükemmel bir plan ve paket hazırlıyor ki madem herkes web sitesi sahibi olmaya doğru gidiyor ben öyle bir paket yapmalıyım ki herkes benden alsın diyor.

Planı ve paketi hatırlatmak gerekirse;

Biz Megaya verdiğimiz 750$+KDV yani 2000 bin TL karşılığında, üç yıl boyunca sınırsız derecede kullanacağımız;

 1. Öncelikle ciddi özelliklerde bir web sitesi
 2. Siteni tasarlama konusunda web tasarım desteği
 3.  Kişisel gelişim eğitimleri ( liderlik, satış pazarlama, girişimcilik, duygusal zekâ…)
 4. ’Sanal ofis’’ yani şirket adına çalışacağın bir alan.

 

Şimdi sen verdiğin para karşılığında bunun ticaretini yapacaksın. Önce ürünün kullanıcısı olup sonra bunu satma hakkına sahip olacaksın yani şirketin kar ortağı olacaksın. Bu paketi birilerine önerip satışını gerçekleştirdiğinde şirketten komisyon alacaksın. Bunu da hem klasik ticarette olduğu gibi sattıkça kazanacaksın hem de modern ticaret yoluyla –Network Marketing-  senin satmış olduğun kişilerin sattıklarından da kazanç elde edeceksin. Burayı hatırladık sanırım…

 

Şimdi kardeşim senin web sitesine ihtiyacın olmaya bilir. Olması mükemmel bir duygu benim var severek kullanıyorum ve tasarlıyorum. Herkesin mail adresleri alt tire üst tire iken benim birçok mail adresim var ([email protected])  senin verdiğin para sadece web sitesine değil sen kişisel gelişim eğitimleri de alıyorsun. Ve mükemmel bir sosyal platformun içine giriyorsun. Amaçlı ne istediğini bilen bilinçli insanlarla birlikte oluyorsun. Ve kendini geliştirmeye fırsatın oluyor. Kişilere de web sitesi satışı yapacağız, bunu dediğimizde hemen savunmaya geçip ya benim çevremde bu paketi alacak kimse yok! Diyoruz,  ‘’onun web siteye ihtiyacı var mı?’’ bunu düşünme,  Çevremde kimin paraya ihtiyacı var. Sen bir ticaret yapacaksın ve bunu kimlerle yapmalısın bunu düşün! Benim çevremde web sitesi ihtiyacı olan kimse yoktu ama bugün 150 kişinin artık var. Ve paraya web sitesine ihtiyacı olan yakınlarımla bu ticareti yürütüyorum ve hep beraber kazanıyoruz. Kardeşim biz tüccarız web sitesi ticareti yapıyoruz amacımız web sitesini satmak. Hayatta hep ihtiyacımız olan şeylere mi para veriyoruz sanki?

Benim web siteye ihtiyacım yok sizce de çok saçma değil mi? Sanki benim dondurmaya, cipse, tablete ve bir milyon şeye çok ihtiyacım var. Eğer sadece ihtiyacımız olan şeyi alsaydık, şu an önünüzdeki bilgisayarı bile almazdınız. Sadece su ve ekmekle de yaşayabilirsiniz çünkü. Birçok şey ihtiyaçtan değil keyiften alınır. Web sitem var bu sayede param var, param var bu sayede seyahat özgürlüğüm var, seyahat edecek bir sürü arkadaşım var ve bunlardan çok keyif alıyorum. Allah Allah Yoksa web siteye ihtiyacım var mı ya kafam karıştı şimdi :))

Hal böyle senin senle kazanmasını istediğin arkadaşlarına ihtiyacın var. Bugün kurulan tüm şirketlere bak binlerce farklı ürünler satan firmalar var. Kapıkapı dolaşan insanlar var sizinde kapınızı çalmışlardır yok su arıtma yok tencere yok tava bu insanların amacı severek okşayarak tencere tava sevgisi değil amaç para kazanmak kimse babasının hayrına dolaşmıyor. Sende çok sevdiğin için kimi zaman 8 saat kimi zaman 10 saat ayakta durmuyorsun sebebi ne amaç para kazanmak rızkının peşinde olmak. Sana çok bir şey yüklemiyor kimse sana denilen şey şirket adına web sitesi satacaksın. Alacak kişilerin ya ihtiyacı olur ki alırlar ya da bunun ticaretini yaparlar. Düşün şimdi sen boşsun bir işin yok. Bir iş yeri açacaksın ne gerekiyor?  Para bugün bir iş yeri açmanın ne kadar olduğunu biliyor musun? ben söyleyeyim açacağın yere göre en kötü büfe açsan 100 bin lazım!! Senin işi kuracak paran var mı yok, yani bir şeyler yapabilmek için sermaye gerek. Diyelim paran var bu seferde ne işi yapacaksın tutacak mı oda belli değil. Diyelim açtın bir aksesuar dükkânı sen bu aksesuar dükkânında amacın para kazanmak olacak ne sattığın kolye senin için bir mana ifade edecek nede aldığın başka bir ürün.  Zamanı geldiğinde ürünleri en ucuz yerden alıp üzerine yüzde yüz kar payı koyacaksın. Bugün gözümüzde pek büyütmüyoruz ama bir su 0,5 kuşa üretiliyor kaça alıyoruz 1 TL ye doğrumu ne kadar koyulduğunun farkında mısın ama bunlar göze gelmez ama hesabını yap bakalım üzerine koyulan suya üç senede ne kadar ödemiş olursun? Şimdi kardeşim olayı büyütmeye gerek yok biz piyasa değerinin altında bir paket sunuyoruz. Bu paketin içinde hayat var hayat ama sen hala farkında değilsin. Sadece olay para kazanmak değil burada insan kazanıyorsun. Yüzlerce insan tanıyorsun her meslek dalında her kesimden insanlar polisinden tut avukatına öğretmenine esnafına çaycısına hiçbir ayrım hiçbir kategori yapmadan herkesin eşit şartlar altında çalıştığı bir iş okulundan bahsediyorum…

Konuyu dağıtmadan şimdi Mega legal mi illegal mi bunu konuşalım!

Titan mı saadet zincirimi yoksa adam düzmecemi yoksa hayal satmak mı?

Mega bu paketi satıyor ve karşılığında sana bu paketin satış hakkını veriyor;

Şimdi titanla karşılaştıralım,

1-      Ortada bir web sitesi bir eğitim paketi var. Yani ürün var.

2-      Amaç ticaret yapmaktır ne kadar insana ulaşır satarsan ve sattırırsan para kazanırsın.

3-      İnsanlara para kazanma ümidi değil paranın kendisi kazandırılır. Ve nasıl kazanmak gerektiği de öğretilir. Ben şahidim çok kazanıyorum J

4-      Temsilcilik vardır. yani yer yurt bellidir.

5-      Titandaki gibi gizlilik yoktur sanal ofisten kim ne kadar kazanıyor, herkes görebilir. Bugün hep kazanıyor diyorsunuz da örnek gösterin deniliyor ya görebilirsin kardeşim bugün Enes Olgununda Ahmet Zengininde Abdurrahim Palabıyığında herkesin kazancını görebilirsin J sistem adil herkes görebilir.

6-      Aldığın ürün karşılığında fatura kesilir, devlete kdv ödenir zaten.

7-      Kazancından devlete %18 vergi % 2 de stopaj vergisi ödersin ve bunu da sanal ofisinden görebilirsin.

8-      Denklik esası vardır, hep en üstteki parayı götürüyor safsataları tamamen yersizdir J çükü sizin birinci ofisinizde 1000 kişilik satışta olsa ikinci ofisinizde 10 kişi olması demek sizin 10×120 dolar kazanmanız demektir. Adil Kazanç Ben yatarım altımdaki çalışır ben yerim mantığı işlemez!

9-      MLMIA üyesidir. Multi Level Marketing İnternational Association Network firmalarını denetleyen bağımsız bir kurum. Legal olup olmadığını denetler.

10-   Kapıdan satış belgesi vardır.

11-   Dünyanın birçok yerinde temsilcilikler vardır ve açılmaya da devam etmektedir.

 

 

Şimdi bunları da belgelendirelim;

 

Faturan;

 

 

 

 

Vergi levhan;

 

 

Ankara Ticaret Odasına kayıtlıdır.

 

 

MLMIA Üyesidir.

 

 

 

 

Kapıdan satış belgesi.

 

 

Almanya temsilciliği açılmıştır.

 

 

 

 

 

Ticaret bakanlığında kaydı bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

Şimdi benim güzel kardeşim sence kanunen tüm belgeleri ile apaçık ortada olan bir kurum için biz hala adam kandırıyorlar, titan, saadet zinciri, dolandırıcı bunlar deyip yazılan çizilenlere mi inanacağız ortada var olan sonuçlara mı inanacağız… Almanya gibi verginin dolandırıcılığın yapılmasının mümkün olmadığı bir yerde ofis açıyorsunuz da Alman Hükümeti bir şey demiyor biz çıkmışız Türkiye de olduğu için çamur atıyoruz… El insaf yahu


Arkadaşımın gönderdiği yazı burada bitmektedir.

 

 

 

 

Umre arkadaşlarım ve ben bugün 1 milyon kişi ile mescid-i Nebevi’de cuma namazı kıldık. Allah tekrarını nasip etsin. — ‎Doğancan Güneş, Enes Olgun, Mehmet Kemal Kocabıyık ve Selman Olgun ile birlikte ‎المسجد النبوي الشريف‎’da.‎

Beğen ·  · Paylaş

 

 • Taner Yediyıldız, Enes Olgun, Cenk Günbay ve 1.046 diğer kişi bunu beğendi.
 • 14 diğer yorumu gör

Amer Alhüseyin

اللهم صل على سيدنا محمد وعلى اّل سيدنا محمد ….. allah kabul etsin

Çevirisine Bak

2 saat · Beğen · 2

 

Şimdi biz böyle bir ananın evlatları olacağız bugün Mescidi Nebevide secdeye kapanacağız Resulullah’ın evinde misafir olacağız ve Allah korkusu olmadan Müslüman kardeşlerimizi kandıracağız öylemi!!!  Allah bir kuruşunu dahi haram yoldan boğazıma girmesini nasip etmesin…

İnancın olmayabilir Hıristiyan olabilirsin, Allaha inanmayabilirsin. Benim inancım böyle olduğu için bundan örnek verdim dinim Hıristiyanlıkta olsaydı ‘’Kitabı Mukaddesten’’ örnek verirdim kiliseye gidenlerden örnek verirdim bunu samimiyetimle söylüyorum…

 

Şimdi Titan olsa bu haberler yapılır mı ; ?

http://haber.gazetevatan.com/turk-network-sirketleri-artik-avrupada/613057/2/ekonomi

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/kendi-siteni-kendin-kur/92243

http://www.sabah.com.tr/Teknoloji/2014/02/27/turk-network-sirketleri-artik-avrupa-pazarinda

 

Bunca haber gazetesi bunları yazarken neden insanlar bu iş için ön yargılı çünkü ebeveynler doğal olarak bilmedikleri için bu sektör hakkında ‘’titan, saadet zinciri, aman uzak dur adam dolandırıyorlar’’ diyorlar. Çünkü kendileri zamanında titan gibi bir lanetten haberdarlar sistemin ayrımına varamadıkları için bilmiyorlar ve sistemden dolayı titan zannediyorlar. Ama bir doğru ve bir yanlış kadar arasında fark var.

Bunun yanında Hürriyet gazetesi haberini de okumuşsundur. Haber çıkardı yeni nesil saadet zinciri Mega diye şimdi birileri överken birileri de çamur atacak doğrumu meyve veren ağaç taşlanacak. Ne zaman işini doğru yapan bir firma için herkes hep birlikte başarısını kutladı, mutlaka birileri kendi çıkarları için birilerinin kazanmasını istemedikleri için taşladı, yalanlar yazıldı çizildi. Hurafeler anlatıldı ama gerçek değişti mi değişmedi… Haberin linki aşağıda aç oku ve emin ol. Hep aynı dokümanlar aynı yalanlar.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25506601.aspdökümanlar.

 

Hürriyet haber yaptı yazdı çizdi ama biz işimizden emin olduğumuz için tepki veremedik J Neden çünkü her şeyi ile legal olan bir şirket var ortada sen ağzınla kus tutsan bu haber gene tutmaz. Bunu okuyan arkadaşlarımız hemen ‘’aaa iyi ki girmemişiz iyi ki başlamamışız’’ dediler en sevdiğim insanlar dahi linki attılar bak sizin iş patladı diye J hiç birine cevap vermedim,

Çünkü haklılar bilemezler ki haber doğrumu yalan mı koca hürriyet gazetesi yapıyorsa bir doğruluğu vardır. Bu yüzden girmeyen arkadaşlara hak veriyorum ama bir nokta var ki senin arkadaşın seninle olmak istiyor beraber ortaklık kuralım beraber çalışsalım diyor. Ve o çok emin eğer sen bu haberlere kulak asmayıp madem böyle bir haber yapıldı aslı nedir diye araştırsaydın şirketin gerçekten mükemmel bir planla ve oluşumla ilerlediğini gözlerinle görecektin. Ya devlete vergi veren her şeyi ile ortada bir şirket nasıl olurda illegal olur. Haberi yaptılar Mega dava açtı ve kazandık şimdi aynı punto ile haberin özür yazısını yayınlayacak…

Aşağıda ki linkten mahkeme kararını görebilirsin..

http://megaholdingsisi.blogspot.com.tr/2014/02/hurriyet-gazetesinde-yaynlanan-titan.html

 

Ortada büyük bir ticaret var ve binlerce genç girişimci bugün hayallerine kavuşuyor. Bu kurulu düzenin çarkında eriyip gitmek istemeyen köle olmak istemeyen geç girişimciler Mega ile hayat buluyor ve hem maddi hem manevi kendilerini geliştirip hem ailesine hem vatana hayırlı birer genç girişimci oluyorlar. Bu da birilerinin dikkatini çekiyor kardeşim ve çamur atıyorlar ama Allah bunlara hiçbir zaman fırsat vermedi vermeyecektir. Sonrasında Bu haberi kimin yaptığı ortaya çıkıyor. !!!

Kimisi de dava sonucuna bakıp aşağıda imza yok diyor kimi kandırıyorsunuz J Allahınızı severseniz kurban olduklarımın nasıl bir toplumda yaşıyoruz nasıl insanların söylediklerine kanıyoruz. Biri bunu söylüyor diğeri evet yaa imza yok diyor!!! Hala içimde bunları yazarken fırtınalar kopuyor. Alta (e-imza) yazıyor adam mühür yok diyor be adam gidip numaradan sorgulasana davayı bre zındık elektronik imza o çıktısı alınmış !!! Bunlar yüzünden birçok kişi vazgeçiyor hayallerinden ben buna kızıyorum… (ama sakinim senide kurtaracağım kardeşim samimiyim bu konuda)

 

İnsanlar, iş anlatıldıktan sonra üç şeyden dolayı Network yapmaktan vazgeçiyorlar;

Birincisi; Dediğim gibi bu iş hakkında hiç bilgisi olmamasına rağmen ‘’ abi girme adam dolandırıyorlar, sakın ha böyle hata yapma benim arkadaşımda yaptı kazanamadı, babası dayısı işi bilmediği halde atıp tutması’’ diyen insanların sözüne gidenler ki bunu belgeleri ile yukarda tartıştık araştırdık.

 

İkincisi; hürriyetin haberini okuyup sonra vazgeçenler, ama ne hikmetse sonra haberi sizler yaptınız sonra davayı kazanıp bunu yayınladınız diyenler oldu!! Onları hiç anlamış değilim. Bu konuyu da çözdük.

 

Üçüncüsü de; Bloglar, yani ekşi sözlük…

 

İlk ikisi tamam bunları hasbelkader çözdük. Gelelim sonuncusuna ekşi sözlüğe Ekşi sözlük kime hizmet ediyor!!! Hadi bu konuya girmeyeceğim bile. Bak kardeşim sağlam kafa ile düşün şimdi sen bilgi edinmek istersen sağlam kaynaklardan mı bilgi edinmek istersin yoksa forumlarda mı? Şimdi sen sözlüğe baktın ve Mega hakkında yazılanları okudun ve bir an ‘’ya demek ki dolandırıcılarmış’’ dedin ya da ‘’fasafisoymuş’’ dedin! Peki, bunu kime göre dedin kendine göre mi yoksa orda tanımadığın insanların yazmış olduğu yazılara mı dedin. Yani birileri oturduğu yerden senin adına karar verdi bekli her bireri işsiz kimisi kaçak kimisi hırsız!!!  ama ortada bir gerçek var sen orda yazılanlara kulak verdin ve sana gelen fırsatı teptin doğru mu? Maalesef doğru. Eğri oturup doğru konuşalım kardeşim ekşide yazılanları beraber inceleyelim sonra yazılanların gerçekte nasıl olduğuna karar verelim.

Ekşide yazılanlardan bazıları;

 

 1. Yorum
 2. facebook’ta duvarlarına gogogomega, gogogorusya…. diye yazan, ikide bir lider övmekten vazgeçmeyen ergen ruhlu kişilerin oluşturduğu sözde şirket. şirket dediysek de, sazan turnusolu işte. etrafınızda varsa buraya girip devasa paralar kazanacağını zanneden, uyarın! hem parasını hem zamanını harcamasın boşuna. para neyse hadi ama, bu sözde dolandırıcılar için harcanan zaman yeri geldiğinde insanın kendisine küfür etme sebebi olur. yemeyin arkadaşlar. bu dolandırıcıların ‘biz saadet zinciri değiliz’ laflarına inanmayın, burada satılan üründen ziyade sisteme dahil olunca ne kadar kazanacağınız neler yapabileceğiniz ön plandadır. ürün çok da önemli değildir. hatta ürün diye kakaladıkları dandik web şeysini kendileri bile kullanmazlar. çünkü amaç ürün değil, zincire dahil olmaktır. sattıkları ürünün değeri ise asla sizden aldıkları para kadar değildir. size ‘ama kişisel gelişim kitapları da veriyoruz, eğitimler veriyoruz’ tatavası yaparlar. size verdikleri eğitim(!) neticesinde ancak facebook duvarınızda sürekli ‘çok zengin olup, çok güzel bir hayat süreceğinizi’ ifade eden yazılar paylaşırsınız. başka bir bok yaptıkları çok çünkü. hayatınızın bir kısmını mahvetmeyin.

paylaş

14.04.2014 17:39

profesor ogrenci

şikayet

 1. Yoruma cevap

Şimdi yukarıda yapılan yoruma bakalım J titan saadet zinciri hala aynı kafa! Ürünleri kullanmıyormuşuz kullanıyorum kardeşim kullanıp kullanmak senin elinde sana kalmış sen web sitesi ticareti yapıyorsun. Kullanman lazım çünkü mükemmel bir ürün ister ticaret yaparsın para kazanırsın istersen kişisel alan oluşturursun. Ama kullanmak istemezsen de kimse zorla kullandırmaz örneğin; İlaç mümessili sattığı her ilacı kullanıyor mu hayır amaç para kazanmak ha kullanırsa sana birçok yararı var. Ki bizler kullanmanız için elimizden geleni yapıyoruz hatta şiddetle tavsiye ediyoruz. Eğitimlerin ne kadar önemli olduğunu işin içine girdiğinizde anlarsınız. Bugün bizler toplum içinde konuşmayı bile beceremeyen insanlar haline geldik. Sosyallik dediğimiz şey telefonlarımız facelerimiz oldu. Ama Mega öyle bir yapıdır ki kardeşliği sosyalliği buluşmayı iletişime geçmeyi dostunun derdini dinlemeyi ona yardım etmeyi her zaman yanında olmayı bizlere çok iyi öğretiyor. Mükemmel bir iş okuludur Mega.

 

 1. Yorum

tipik bir ponzi şemasına sahip yapılanmadır. Arkadaşım gerçekten neyin kafasındasınız siz. Bir avonu’u, amway’i anlarım adamlar tüketi mamülü satıyorlar, sen ne satıyorsun hosting. Bir de bmw alacakmış kafaya bak, lan bu işlerden karnını doyuracak kadar bile para kazanamazsınız.

görende online işlerde deli para var sanır. 5 senedir bu işlerle uğraşırım hasbelkader çok büyük proje çıkaranlar dışında para kazananı görmedim. Neyin ne şekil kafasındasınız siz anlayabilmiş değilim. Çok para kazanmak istiyorsan açarsın bir blog, sürekli makale girersin bir konuya odaklanırsın, sonra seo öğrenirsin az buçuk 1-2 sene sonra adwords aracılığıyla ayda 500-600 lira bir para kazanırsın, aha bu işlerden yapabileceğim en akıllı tutarlı projede bu olur.

paylaş

17.03.2014 03:16

tonla salak var

şika

 1. Yoruma cevap

Şimdi sen Avon, Amway yasal diyorsun da Megamı titan diyorsun ikisi de Network Marketing şirketi. Onların ürünleri elle tutuluyormuş, Facebookta elle tutulmuyor ama bugün 300 milyar dolar kazanıyor, (ali ağa oğlunun tüm serveti 1,7 ) Allah rızası için tanıdığınız birilerine bizde olan özelliklerde bir web sitesi alın ve yaptırın ne kadara mal edeceksiniz bir öğrenin. Bu işlerde karın doyuramayacak kadar para kazanamazsınız diyor. Benim 9. Ayım ben hem kendi işimi hem de Networku yürüttüm işimin arta kalanlarında yaptım bugün maddi özgürlüğümü kazandım. Ve var olan işime son verdim. Eğer kazanılmıyor diyorlarsa gelsinler size sanal ofisimi göstereyim. 5 sene işlerin içindeymiş bak bak lafa bak 1-2 sene yapacak hele bilmem ne blogu 500- 600 lira J Allah yardımcın olsun kardeşim.

 

 

 

 1. Yorum

enes olgun denilen kişi vergisini vermiş mi acaba? tüm cevap burada. eğer o kazancın vergisi verilmiş ise kazanılmışdır da. sanmıyorum ama işte…

http://webtv.hurriyet.com.tr/…agitim-toreni-yapildi

paylaş

26.03.2014 23:03

kambocya diasporasi

 

 

 

 

 

 1. Yoruma cevap

Arkadaşım bilmediğin bir nokta var ki sanal ofiste devlete verdiğin vergiyi görebiliyorsun. Yoksa bangırbangır 877 milyarlık çeki nasıl havaya kaldırsın atmışsın çek töreni linkini hem de hürriyet tv de yayınlanmış sen hala vergi ödememiş diyorsun. Ben sana daha ne diyeyim devlet bırakır mı güzel insan. Sanmıyorum işte demiş senin sanmaların kimin umurunda işte ben buna kızıyorum bunu okuyup biri hele de benim arkadaşım ekşiden okudum girmicem dese hem vallahi hem billahi çalışmak istese de alırsam namerdim. Bu kadar net. İnsanlar klavye artisti önüne gelen yazıyor sende kanıyorsun.

 

 

 

 

 

 1. Yorum

 

bir kısmı sefaköy lades pastanesinde örgütlenen kişilerden oluşan dolandırıcılık çetesi.
2000 tl + kdv ile sisteme dahil oluyormuşsun, sonra her yaptığın 2000 tllik satışa 100 tl alıyormuşsun. bunların başındaki (bkz: enes olgun) denilen adam keriz ….. modunda gününü gün ediyor.

dikkat edilmesi gerekmektedir. polislerin olaya el atıp bu çete elemanlarını toplaması için neyi beklediğini de merak ediyorum ayrıca.

paylaş

26.03.2014 16:46 ~ 27.03.2014 00:29

bomcu onurun bomu

şikaye

 1. Yoruma cevap

 

Sefa köy lades mi?  J arkadaşım senin vizyonun, senin aklının sınırı, senin çapın o kadar olduğu için sen hep böyle kalmaya devam edeceksin biz binlere ulaştık milyonlara ulaşacağız sen hala sefa köyde kalırsın. Her yaptığın satıştan 100 tl !!! çok komik bunlar, halbuki birebir satıştan refaransla birlikte 195 dolar kazanırsınJ kimse bilmiyor işimizi dostlar önüne gelen sallıyor böyle bir şey var mı ya Allahınızı severseniz. Dostum polislerde bu işi yapıyor çünkü bir polisin bu işi yapması ne kadar legalse senin yapman daha da legal.

 

 1. Yorum

şimdi size bu sistemin sunduklarını kendi bilgim dahilinde yorumlicam. bunu bu işe girmeden önce bi sözlüğe bakayım diyenler için yazıyorum.

1) easy-builder adında bir quick web tasarım programı ve artı olarak domain, limitsiz trafik, limitsiz data, limitsiz hosting 750$+kdv

 • program bi kere çöp. kod kaynaklarını az çok inceledim … bi web tasarım programı. zaten ortaya çıkan işler belli.
  ha illa web sitesi mi açmak istiyorsunuz. bunun için yüzlerce blog wordpress vb. ücretsiz alan var. ha illa kendi domain imi alıcam diyorsanız bunun size yıllık maliyeti 30 40 $ dır. ayrıca bir sürü ücretsiz web tasarım programı var. forumlardan bile öğrenirsiniz php yi html i.

2) ee tamam ama bak bi sürü seminerlere gidiyorsun kişisel gelişim oluyor sana kitaplar veriyoruz.

-be …. sen bana iş teklifiyle geldin sanane benim kişisel gelişimimden. ben burda kârıma bakarım. ne kazancam ne kaybetcem. ne idüğü belirsiz adamları loser larla beraber koca bi salonda alkışlamak için 2 bin tl bayılamam.

3) multi-level sistem yani zincir. bu ürünü alıp sistemi 2 arkadaşına satıcan. onlar da ikişer arkadaşlarına satıcaklar ve zincir olucak sana saadet zinciri. herkes kazanıcak.

 • bu madde biraz doğru ama piramidin tepelerinde olmanız lazım. köpek gibi buna kasmanız lazım.
  şimdi gençler dostlarınızın arkadaşlarınızın çevrenizdeki insanların güvenini kaybetmekten korkmuyorsanız. ben si…. Geçerim aga işime bakarım diyorsanız. insanları kazıklamaktan hayalleriyle oynamaktan çekinmiyorsanız buyrun girin. keriz çok bu ülkede.

4) insanların senin hakkında ne düşündüğü önemli değil hayallerinin peşinden koşucaksın.

 • bak sen? gören de sanıcak konservatuara gitmek için aşireti karşımıza alıyoruz.

 

 

 

 1. Yoruma cevap

Bir kere Easy Builder(kolay inşa ) sistemi mükemmel bir sitemdir. Kullanan bizler çok iyi biliriz ki ben web sitesi tasarlamayı bilmem ama kendi çabamla tasarlayabilmeyi bana sağlayacaksa ve bunun desteğini de şirket çalışanları tarafından alacaksam daha ne isteyeyim. Domain 40$ mış evet sadece domain aldın web sitesi domainden mi ibaret?  Nerde bunun Hosting’i bunun trafiği bunu sap domaini. Sen sadece adını almaya 3 yıllığına 300 TL veriyorsun el insaf kendin açıklıyorsun işte bizim pakette üç yıllık zaten sen sadece bir domain için 300 TL ödedin doğru mu? Şimdi savunmaya bak bedavadan veriyorlar. Bugün İngilizce eğitim videoları da bir sürü internette dolaşıyor neden hala binlerce kişi İngilizce kurslarına binleri milyonları yatırıyor peki? Netten öğrenebilir neden bunu yapıyor hiç araştırdın mı? Çünkü birilerinden destek almalısın uygulamalı olarak bunu kullanmalısın… Eğitimlere laf atılması zaten saçmalık mükemmel eğitimler veriliyor herkes şahit. Gene zincir tek açıklama bu yukarda onu zaten çürüttük. Sonrada tepedeki kazanıyor demiş? Kim inanır buna kadir inanır dicem olmayacak J denklik esası vardır en tepedeki kazanmaz kim daha çok çalışırsa o kazanır. Takım arkadaşlarımdan benden çok kazanan var. Peki, hangi biriniz patronunuzdan daha fazla kazanıyor, ya da hangi kurumdaki çalışanlar yanındakinin kendisinden daha fazla kazanmasını bu kadar çok ister varsa böyle bir iş yeri bırakırım Networku gelirim çalışmaya? Şaka şaka tabi ki gelmem J Maalesef böyle bir iş yok kardeşim bu gerçek…

 

 

 1. Yorum

websitelerine ulaşmak için; mega holdings

fazla söze ne hacet.

paylaş

18.01.2014 00:17 ~ 19.01.2014 16:09

dolu yagiyor dolu

şikayet

8.Yoruma cevap

Burada verdiği web sitesi kullanan arkadaşlarımızdan birinin

Meganın web sitesi ; adresidir.

 

 1. Yorum

vergisini ödeyen firma. nesi yasal olmuyor? bırakın çekememezliği, hayatta hep arkada kalacaksınız. bir an önce titreyin ve kişisel gelişiminize şimdiden başlayın bence.

paylaş

06.01.2014 20:55

magnetik

şikaye

 

 1. Yoruma cevap

Gene aynı vergi verilmiyor. Vergi ödemeyen bir firma nasılda hürriyetin açtığı davayı adalet önünde kazanıyor arkadaşlar. Sizce bu doğru olsaydı hürriyet haberini yapan şahıs bunu da kullanmaz mıydı? Lütfen sağduyulu olalım.

 1. Yorum

asıl mesele bundan sonra başlıyor!
her neyse dün sahneye çıkan 6 lider vardı. bu liderlerden 4ü altına merces – bmw tarzı lüks arabalar çektiğini söylüyorlar ve çok iyi bir yaşantı vaat ediyorlardı. projeksiyondan sürekli arabalarının fotoğraflarını yansıtıyorlardı. süpheci kişiliğim bu plakaları sorgutmamı istedi. sorguladım ve çok çarpıcı bir sonuçla karşılaştım. aldıklarını iddia ettikleri bütün araçların hak mahrumiyeti var. bütün araçların hak mahrumiyeti tokat üçüncü noterliğinde. araç sahibi arkadaşlar sivaslı, denizlili, antalyalı, vanlı, kahramanmaraşlı vsvs. bütün kişiler farklı illerden geliyor fakat bütün araçların aynı yerle bir ilişkisi var. bence burada çok büyük bir üçkağıt dönüyor arkadaşlar.
— spoiler —
araba resmi 1 , arabanın hacizli olduğuna dair belge 1

araba resmi 2 , haciz belgesi 2

araba resmi 3 , haciz belgesi 3

araba resmi 4 , haciz belgesi 4 ,

araba resmi 5 , haciz belgesi 5

daha bir sürü resim var ama koymaya gerek yok bu kadarı yeterli.

bu da şirket sahibi arkadaşın hanımıyla helikopter turu.paralar bol maşallah .

http://webtv.hurriyet.com.tr/…ikopter-turu-yaptilar

işin özeti bu arkadaşlara uymayınız lütfen,tanıdık eş dost var ise bu yazımı gösterin yazık etmesin parasına vaktine.

paylaş

14.04.2014 00:13 ~ 00:16

telet abi

şikayet

 

10.Yoruma Cevap

Şimdi arkadaşlar J gülesim geldi kusurura bakmayın burada araçlar rehine demiş akıllının biri. Bizim akılı okuyucular bak bak hepsi kolpa imiş diyorlar. Güzel kardeşim şimdi sen kredi ile alınan aracın ne olmasını bekliyorsun gözünü seveyim. Eğer aracı kredi ile aldıysan banka arabaya rehin koyar karşılıklı sözleşme imzalanır. Bu doğal bir şey yani illa Mega da olman gerekmiyor J yukarda örnek olarak koyduğu araç Osman Emre özel bizler Osman Emre Özelin kazandığı parayı biliyoruz zaten. Ama insanlar orda rehine yazısını okuyorlar hemen akıllarına kötü kötü düşünceler geliyor J bu doğal bir şey arkadaşlar.

 

Aşağıda linkte detayını koydum okuya bilirsiniz.

http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/basvuru-kosullari/Documents/sozlesme_ornekleri/bireyseltasit_kr.pdf

 

 

Arkadaşlar yorumlar hep aynı herkes kafasına göre yazıyor. Orda yazılanların hangi birinin içeriği doğru.

–          Ya kimseye para kazamıyor diyorlar ( kimse yatan parayı söylemiyor)

–          Ya hep en üstteki kazanıyor diyorlar (sanal ofisten yüzlerce kişinin kazancını görmüyorlar)

–          Ya arkadaşım girdi kazanamadı diyorlar (başarılı olmuşları kimse örnek göstermiyor)

–          Ya dolandırıcı diyorlar (devlete verdiği vergiyi birçok kişinin buradan geçindiğini ve Türkiye işsizlik oranını azalttığından kimse bahsetmiyor.)

–          Kimisi destekliyor onlarda var arada

–          Ya işte ürünleri beş para etmez dışarıda 50 TL diyorlar J anladın mı diyorlar da diyorlar.

 

Şimdi para kazanıyorum. Sende sanal ofisi gördün paralar yatıyor. Evet, herkes bu işe girdi diye başarılı olacak değil doğrumu? İşte başlayıp ikinci ayında bırakanlar da gördüm evet kazanamadılar. çünkü bıraktılar bunlar bize örnek değil biz beraber olursak ele ele verirsek kazanırız, ben 9 ayda günde iki saat üç saat çalışarak kazancımı 2 ila 3 bin bin dolar seviyesine getirdim ev arkadaşım başladıktan sonra üçüncü ayında işini bıraktı sadece network yaptı O da bugün 6 bin dolar seviyesinde ve ailesine 140 bine ev aldı şimdi ben buna mı inanım yoksa o yazılanlara mı kardeşim sen söyle!! Bu işte en çok çalışan kazanır denklik esası vardır, kazanmayanlardan bana ne çalışmamış kazanamamış, bugün herkes dershaneye gidiyor paralar yatırıyoruz çocuklarımız okusun diye peki dershaneye giden herkes ÖSS’yi kazanabiliyor mu?  Yok, kazananı ne belirleyecek çaba, azim, süreklilik ve inanç.

 

 

Şimdi ben gidip ileri geri konuşan her konuda bir bok atan Ekşi sözlük’e mi iananacağım yoksa beni bu işle tanıştıran arkadaşına mı inanacağım.

 

Bugün büyük bir Pazar oluşturmuş ve büyük bir holding olmuş Amway içinde Ekşide kimi dolandırıcı kimi ürünlerini beğeniyor kimi mükemmel bir iş diyor. Bugün o zaman Amway için orda titan deniliyor diye bizde mi titan diyelim. Bugün Avon’u herkesin yakını yapmıştır. Avon içinde aynısı deniliyor diye biz onlara da mı inanalım.

 

2004’te facebook için yazılanları da oku;

 

/1532»

 1. amerikadaki bir kac universiteyi yonja misali kaynastiran bir web sitesi.
  http://www.thefacebook.com/

paylaş

02.05.2004 00:56

cadd

şikayet

 1. harvard li bir ogrencinin kurdugu, sadece belli sayida universitelerde okuyan insanlarin uye olabildigi yonjamsi sistem. uye olurken okul uzerinden aldiginiz email ve sifreyi dogrulamak zorunda birakarak elite bir atmosfer yaratma pesinde oldugu kanaatindeyim.*

paylaş

20.05.2004 19:22 ~ 19:23

continuum transfunctioner

şikayet

 

Bize o gün facebook için ortaklık teklif edilse idi biz ne yapardık acaba yukarda yapılan yorumu okuyup yaa salla mı derdik yoksa ileriyi görüp bilen birilerine danışıp ‘’ güzel proje kazanılabilinir bence’’ denemekte faydamı var derdik. İşte bunu O gün ki aldığımız karalar belirlerdi ve milyoner olurduk.

 

 

 

Bunun yanında ekşinin Hacklendiği günler var.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekşi dediğimiz yere din yaz peygamber yaz bakalım neler çıkıyor okuyabiliyor musun sabrın okumaya yetiyor mu kardeşim… Bunun yanında inandığın ne varsa yaz Alevilik yaz Atatürk yaz Recep Tayyip yaz ve buradan bilgilerle hareket et bakalım ne sonuçlar doğuyor.

 

 

Bu linkten tamamını okuya bilirsin;

http://www.haber7.com/guncel/haber/1052944-eksi-sozlukten-islama-kufur-hakaret-diz-boyu

 

Bir örnek vereyim Namaz için söyleneler, oku bakalım aklın alacak mı?

 

 1. Entry: kuranda yazmayan olay. yoganin bir cesidi. adamlar bana kuran’da var diye bi iki salagin yazdigi hadisleri gosteriyor hahaha. bide sia demis bana. olm sia’larda namaz kiliyor sizin gibi. hatta namaz kelimesi bile sia’nin kalbi iran’in dilinden geliyor turkce’ye. hahaha. cahiller sizi.

 

 

Şimdi kardeşim gelelim olayın özetine pek bir şey söylemeye gerek yok sanırım. İster işe başlarsın ister başlamazsın, benim içimde bu bilmemezlik derin bir yara. Bunu engellemek için bu yazıyı hazırladım. Senide tanımam pek ama gerçekleri görelim artık… Birilerinin yazdıklarını çizdiklerini değil de gerçekleri görelim. Ben bu işe sevgilimi, en yakın arkadaşımı, ev arkadaşımı aldım ve bugün şükürler olusun ki kazanıyoruz ve kazandırıyoruz. Bu iş kazan kazan olduğu için başladığında tek değilsin büyük bir ailenin içine gireceksin ve emin ol hiç kimseden bulamadığın sıcaklığı burada bulacaksın. Ben her şekilde senin yanında durmaya bu iş sektöründe başarılı olman için elimden geleni yapmaya söz veriyorum pişman olmayacaksın…

 

Eğer bu bahanelerin yoksa sıkıntılar başka ise onları da konuşuruz. Sıkıntı para diyorsan oda değil bunu hep yaşadık, istedikten sonra bulunuyor her defasında bunda ben haklı çıktım aylarca para yok deyipte bir günde parayı getiren arkadaşlarım oldu neden mi? Çünkü gerçekleri gördüler ve zaman kaybetmemek için hemen buldular. Ortaklığa sahip olmak için verdiğin meblağ elinde olsa yâda bir kösede beklese seni zengin etmez olmasa da fakir etmez ama onu değerlendirip Network sektöründe kullanabilirsen emin ol o para bundan tam 6 ay sonra sana kat be kat paralar kazandıracaktır. Ben bunu yaşadım ve gördüm. Kimisi risk almak istemiyor! Allah aşkına bumu risk iki bin TL mi risk? O zaman sorayım 5 sene okursun ne vizeler ne sınavlar geçirirsin nelerini verirsin geceni gündüzüne takarsın okul biter bir sınava girersin ve kazanırsan ki oda kazanırsan kazanamadıysan bir yerlere yerleşemediysen zaten hapı yuttun. Diyelim başladın öğretmen oldun ( bizim sınıfta 60 kişinin sadece 4 ü yerleşti bu gerçeği atlamasın kimse) iki bin maaş aldın. Bundan sonra 30 yıl boyunca öğretmenlik yapacaksın ve emin ol zaten 5 sene boyunca harcadığın paranı amorti etmek için kafadan 10 sene çalışacaksın bunun hesabını da yapman lazım. Eee başladın maaşını nere vereceksin ailene güzel bir gelecek mi yoksa eve mi yoksa arabaya mı yoksa sevdiklerine mi bu para kime ne kadar yetecek!!!

O zaman sorayım tekrar 30 yıl boyunca her zaman aynı şeyi yapıp kendine ailene vakit ayıramadığın bir sene boyunca bir ay tatil için çalıştığın işin mi risk? Yoksa bu işe iki bin TL yatırıp kazanmak mı risk? Sen bunu içinde muhasebesini yap çünkü ben yaptım kardeşim.

 

Ben demişken beni de sana biraz anlatım çünkü pek tanımayız birbirimizi böylelikle de belki sende okuduktan sonra bana düşüncelerini bildirir sende kendinden bahsedersin bir arkadaş daha kazanmış olurum.

Ben, Amasya/Merzifonluyum 8 yıldır İstanbul da yaşıyorum. Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesini bitirdim. Orta halli bir ailenin çocuğuyum. Allaha şükürler olsun ki aile terbiyemi çok iyi aldığımı düşünüyorum ve hayatımı da aldığım bu terbiye ile yaşamaya çalışıyorum.

Okul yıllarımın çoğu vaktini çalışarak geçirdim hiçbir yaz tatilim boş geçmedi anlayacağın herkes tatile giderken ben çalışıyordum. Çalışmayı çok severdim çünkü boş durmak bana göre değildi. Ve son sınıfa doğru artık hayata bakış açım daha farklı oldu, özel işlerde çalışmak beni düşünce olarak büyütmüştü. 3.sınıfta artık benden öğretmen olamayacağımı anladım ve farklı sektörlere yöneldim. Mezun olduğumda dışarıda kalmamak için iş koşturdum. Ve mezun olduğumuzda 4 kişi yerleşti geri kalan 54 kişisi boştu eğer bende bir seçim yapmamış olsaydım boşlar kervanına katılacaktım ki ben hepsinden daha kazançlı daha kariyerli bir işim vardı ama onlar gezerken ben staj yaptım onlar boşboş gezerken ben gecelere kadar çalıştım ve karşılığını aldım. Eğer  bir B planım olmasa idi ben ne yapardım!! Hep hayal ederiz okulda iken okul bitsin iki bin maaş alsam yeter bende öyle derdim bitti 2.500 TL lik maaşla başladım ki arabası yemeği içine koysam 5 bin eder o kadar mükemmeldi tanıyan biliyor zaten. Peki, sahip olduk ne oldu başladık işe git gel git gel git gel. Sabah kalk akşam gel. Mağazalara git dolaş. İş bitmez sabaha kadar mağazada sabahla. Seyahate çık bir hafta eve gelme. Aile sahibi olsan hepten hapı yuttun. Aldığın maaş yetmez ailene mi göndereceksin-baktığım kişiler vardı- kendi masraflarına mı yetecek. Arkadaşlar emin olun o paralar geldiğinde gene yetmiyor. Tabi bu hayat sıtandartlarınıza göre değişir. Ama gene biriktiremiyorsunuz. Kira giderler giyim şu bu kredi kartı derken kenara para koyamıyorsunuz. Ne oldu peki dedim ki ben başka işlerde yapmalıyım. Çünkü eğer evlensem bir sürü borcun altına giricem bana bu maaş ne kadar yetecek. Bu arada ben zaten 2010 da Megadan iş sunumu almıştım( https://www.facebook.com/megaholdingss?ref=ts&fref=ts Bekir Erdoğan) ama ne zaman Network Marketing konusu açılsa kapatırdım sevmezdim. Hani tamam derdim açma derdim. İnanmıyordum ya da işime gelmiyordu. Sonra takip etmeye başlayınca ve Bekir’in kazanmaya başlamasıyla arkadaşlarımı görmeye başlayınca dank etti ama gene ben kenarda idim. Sonra Ahmet Zengin ile eve çıktık ve onunla birlikte artık Network konuşulmaya başlandı. Kendiside daha önce Network yapmış ama bırakmıştı. Kendisi bırakmış ticarete atılmış farklı sektörde işler yapmış ama Networkun gücünü biz ondan örgendik ve bize anlatmaya başladı bu sefer görünce ön yargılarımız bitti ve karar aldık tam 9 ay önce başladık. O zaman sunu düşündüm evet güzel bir işim var bu benim çalışmama engel mi hayır peki ben bu işte kalıcımıyım hayır o zaman yeni fırsatlar işime gelir mi evet çalışayım dedim madem kazanlar var bizde yaparız dedim ve başladım sonra böyle mükemmel bir iş daha tanımadığımı fark ettim gerçektende yaşam biçimi olduğunu gördüm. Ve işim haricinde yapmaya başladım yavaş yavaş ilerledim. Neden hep garantici yönümüz vardı dimi illahaki bir garanti olacak bundan dolayı bırakamadım işi Ahmet 3. Ayında bıraktı ben devam ettim. İlk başladığımda dostlarıma önerdim işimi anlattım kimisi benimle oldu kimisi olmadı. O zaman benim içinde 2 bin tl büyüktü herkes için büyük bir para. Kimisi ailesini bahane etti kimisi parayı bulamadılar ama ben yılmadım öyle yılmamak derken sen nasıl hayatı yasıyorsan öyle devam ettim benim farkım senin tv izlediğin vakitte büyük ihtimal ben ya sunum yapıyorumdur ya da kitap okuyup video izliyorumdur. Şimdi gecen süre zarfında bende aynı hayatı yasadım o zaman işi açtığım arkadaşımda aynı hayatı yasadı… fark ne oldu peki dostlar arkadaşıma 8 ay sonra tekrar sorduğumda ne zaman başlıyoruz abi dediğimde bana hala bahaneleri vardı ‘’para yok’’ biliyorum dedim paranın olmayacağını ben sana dedim bugün bir yatırım yapmazsan eğer o para senin için hep büyük olacak dedim!!! Ve öyle oldu peki ben maaşım kadar da Megadan Kazanıyordum hatta kimi zaman maaşımın yarısından fazlasını bir günde aldığım da oldu. Sonra kariyerler geldi ve ben karar aldım artık işi bırakmalıydım.

Kendime zaman biçtim ve 30 Nisan da bırakma kararı aldım. Çevremle kız arkadaşımla herkesle görüştüm. Kimisi deli misin dedi kimisi bence de bırak dedi kimisi abi güzel iş bırakılır mı bence devam et dedi!! Peki, ben kime kulak verdim tabii ki hayallerime benim için güzel işin tanımı Networkte vardı. Klasik ticarette değil.

Asıl bombaya bakın, ben kararımı verdim sabah müdürümle görüştüm çıkmak istediğimi söyledim. Kararımı destekledi ki kendiside örnek aldığım biriydi. Biz konuşmadan çıktık yukarı bir saat sonra önce müdürüm sonra tüm ekip işten çıkarıldık!!!! Şaka gibi dibi.. Titanikte batmazdı dimi ?? Senin çalıştığın şirkette zaten batmaz… Asıl titan saadet zinciri çalıştığınız kurumlar hangi biri sizin daha çok kazanmanızı ister hangi biriniz müdürünüzden daha fazla kazanabilirsiniz. Hepsi ayağınızı kaydırmaya çalışır.  Hep en üstteki kazanır sizleri sömürürler çalış çalış derler sizler çalışır yıllarınızı verirsiniz onlar evini alır arabasını alır hatta derki sen iyi çalışta arabamı yenileyeyim. Malesef durum bu. Pramit oluşumlar çalıştığınız kurumlar dostlar. En üstte yönetici altında yardımcılar sonra çalışanlar sonra çaycısı temizlikçisi asıl pramit bu asla onlardan yüksel maaş alamıcaksınız. O zaman kilise düzeni de pramit en üstte papaz sonra birinci ve ikinci papaz sonra rahipler sonra alt kademelere doğru gidiyor. Al sana Pramitin Babası… Ama Networkte siz üst ekibinizden daha fazla kazanabilirsiniz. Kim daha çok çalışıyorsa daha fazla kazanır. Asıl adalet burda… Neyse dagıtmıcam konuyu…

Evet arkadaşlar yanlış okumadınız alınan kararla Globalde 800 çalışan çıkarılacakmış bunlardan biride bizim departman oldu. Herkes şokta ben ise mutlu hayatın o cilvesine bir tokat çaktım ve Yessss dedim havalara uçtum. Hayallerimin peşinden koştum ideallerim beni yarı yolda bırakmadı. Herkes odadan çıkışta mutsuzken çıkarılmanın hüznünü yaşarken ben mükemmel bir B planım olduğu için çok şanslıydım ve şükürler olsun ki iyi ki zamanında böyle bir kararı verip Network yapmaya başlamışım. Bugün bende o üzülenlerden olacaktım. Evet, gerçekler bunlar kimse sizin karakaşınıza kara gözünüze bakmaz. Sizin işinizden olmanız bir kişinin dudağından çıkan iki kelimeye bakar. Hayatınızı kişilerin eline mi yoksa kendi iradenize mi bırakacaksınız karar sizin…

 

Bir hikâye ile yazımı bitirmek istiyorum,

İş adamının işleri bozulmuştu. Ne yaptıysa olmuyordu. Bir zamanlar çok başarılı bir insan olmasına rağmen şimdi büyük olan sadece borçlarıydı. Bir taraftan kredi verenler onu sıkıştırırken, diğer taraftan da bir sürü insan ödeme bekliyordu. Çok bunalmıştı ve hiçbir çıkış yolu bulamıyordu. Nefes almak için parka gitti. Bir banka oturdu, başını ellerinin arasına aldı ve bu durumdan nasıl kurtulacağını düşünmeye başladı.

Tam bu sırada birden, önünde yaşlı bir adam durdu. ‘Çok üzgün görünüyorsun. Seni rahatsız eden bir şey olduğu belli… Benimle Paylaşmak ister misin?’ diye sordu yaşlı adam. İşadamının yakınmalarını dinledikten sonra da, ‘Sana yardım edebilirim’ dedi. Çek defterini çıkardı. İşadamının adını sordu ve ona bir çek yazdı. Çeki ona verirken de şöyle dedi: ‘Bu para senin. Bir yıl sonra seninle burada buluştuğumuzda bana olan borcunu ödersin. Hadi al’ dedi. Ve yaşlı adam geldiği gibi hızla gözden kayboldu.

İşadamı elindeki çeke baktı. Çekte 500 bin dolar yazıyordu ve imza ise John Rockefeller’ e aitti, yani o gün için dünyanın en zengin adamına. ‘Tüm borçlarımı hemen ödeyebilirim’ diye düşündü. John Rockefeller’ e ait bu çekle her şeyi çözebilirdi. Ama çeki bozdurmaktan vazgeçti. Bu değerli çeki kasasına koydu. Onun kasasında olduğunu bilmenin güveniyle yepyeni bir iyimserlikle işine tekrar dört elle sarıldı. Büyük küçük demeden tüm işleri değerlendirmeye başladı. Ödeme planlarını yeniden yapılandırdı. İyi yapılan işler yeni işleri doğurdu. Birkaç ay sonra tekrar işlerini yoluna koyabilmişti.

Takip eden aylarda ise borçlarından tümüyle kurtulup hatta para kazanmaya başlamıştı. Tüm bir yıl boyunca çalıştı durdu. Tam bir yıl sonra, elinde bozulmamış çek ile parka gitti. Kararlaştırılmış saatin gelmesini bekledi. Tam zamanında yaşlı adamın hızla ona doğru geldiğini gördü. Tam ona çekini geri verip başarı öyküsünü paylaşacakken bir hemşire koşarak geldi ve adamı yakaladı. Hemşire ‘Onu bulduğuma çok sevindim, umarım sizi rahatsız etmemiştir’ dedi. ‘Çünkü bu bey sürekli olarak huzur evinden kaçıp, bu parka geliyor. Herkese kendisinin John Rockfeller olduğunu söylüyor’ diye ekledi. Hemşire adamın koluna girip onunla birlikte uzaklaştı.

İşadamı şaşkın bir şekilde öylece durdu kaldı. Sanki donmuştu. Tüm yıl boyunca arkasında yarım milyon dolar olduğuna inanarak işler almış, yapmış ve satmıştı. Birden, hayatının akışının değiştiren şeyin para olmadığını fark etti. Hayatını değiştirenin yeniden kendinde bulduğu kendine güven ve inançtı. Başarının sırrı, kasamızda duran değil, kendi kalbimizde ve kafamızda olanlardır. Başka yerde aramaya gerek yok.

 

‘’Ve sana önerim şimdi tüm ön yargılarını, başkasının dediklerini her şeyi o kasaya kilitle ve bundan tam bir yıl sonra bana olan teşekkürünü yine bu saatte bu yazınının içine koy ve bana gönder.’’

 

Yazımı Sabırla okuduğunuz için teşekkürler.

 

 

 

Emre Özcan 2017-02-26T13:17:35+00:00

About the Author: Emre Özcan

Emre Özcan 1984'de herhangi bir şeye tepki olarak doğdu. İkizler burcu bir bilişim çalışanı. İnsan ilişkileri,futbol,internet,sosyal medya,felsefe ve dini konularla ilgilenmeyi çok seviyor. Şimdilik Ataşehir'de tek başına yaşıyor zengin olunca Cihangir'e taşınacak.

Lütfen yorumlarınızla desteklemekten çekinmeyin

%d blogcu bunu beğendi: