ISRAIL > Filistin – Araplar – Türkiye

israilİsrail uzun ve dar bir şekle sahiptir. 470 km uzunluğunda olup, en geniş bölgesi yaklaşık 135 km’dir. Nüfusu sadece 8 milyon’dur. Resmi kuruluş tarihi 14 Mayıs 1948’dir. Son günlerde sosyal medyada yeniden ateşlenen israil düşmanlığı karşısında olaylara biraz da farklı açıdan bakmak istedim. Peşin olarak söyleyeyim İsrail’li veya Yahu değilim. İsrail’i de savunmuyorum. İsrail’e gitsem Türkiye’den geldim diye muhtemelen ülkelerine almazlar.

“İsrail meşili hiç bir ürünü kullanmıyoruz”  – “İsrail ürünlerini boykot ediyoruz”

Toplam nüfusu 372 milyon olan 22 adet Arap ülkesi bu ülkeye en ufak bir tepki göstermezken, petrol zengini Arap Şeyhleri özel yatlarında yüzlerce kızla alemler yapıp som altından tuvalete sıçarken, Ortadoğu’nun Şiileriyle Sünnileri birbirini yerken, yüzlerce yıl hem batıyla hem doğuyla savaşmaktan bitap düşmüş, halen de her yıl 100-150 askeri şehit olan gariban Türkiye’nin neden böyle nefret ettiğini anlamak zor. israil Dünya’da iki tip ülke var, teknoloji üretenler ve götlerini kaşıyanlar. İsrail ilk kategoride kendine yer edinmeyi başarmış, hem de hepi topu 50 senede. Sen dininin ve çevresel faktörlerin  etkisiyle İsrail’i yok edebileceğini düşünürken, İsrailli bilim insanları ve mühendisler insanlığı ileri götürmeye devam ediyorlar. Eksikleri de var muhakkak ama zamanla bunları da kapatacaklarına eminim. Sosyal medyada kampayan yürüten cahillerin internet ve bilişim dünyasında israil ürünlerinin büyük yer kapladığını hatırlatmak isterim. Buna karşılık 11 yıllık sektör hayatımda bir tane bile arap veya filistin emeği içeren bir şeye (ürün veya hizmet) denk gelmedim.

İsrail teknolojisi Hamas’ın elinde olsa;

Bir saniye bile gecikmeden bütün İsrail’i üstündeki milyonlarca İsrailli ile birlikte yok etmesiyle sonuçlanacaktır. Biz Müslümanlar da sokağa çıkıp milyonlarca İsraillinin ölümünü gözyaşları içinde ‘allahu ekber’ diye bağırarak kutlardık. Bu teknolojiye bir sahip olsak bir tane İsrailli bile bırakmayacağız ama maalesef orta çağda kalmış kafalarla bu teknoloji üretilemiyor. O zaman ne yapalım? En iyisi Hamas’ın roketlerine karşılık veren İsrail’i “bu da insanlık mı?” diye eleştirip duygu sömürüsü yapalım ya da Hamas’ın attığı roketlerin hiçbir İsrailliyi öldürememesini sanki Hamas’ın İsrailli sivillere zarar vermekten kaçındığı için özellikle yaptığı bir eylemmiş gibi yorumlayalım, Hamas’ın elinde teknoloji olsa tüm İsrail’i anında yok edeceğini bilmemize rağmen bunu görmezden gelelim çünkü zaten İsraillilerin teknolojisi bizde yok. Ama bir olsaydı tüm İsraillileri öldürürdük. ne güzel olurdu. Müslüman yahudiİşid, hamas, öso… bunların elinde uçak gemileri, binlerce tank ve insansız uçak olduğunu düşünemiyorum. Dünya gelmiş geçmiş en büyük diktatörlüğünü yaşardı. Silah zoruyla herkes Müslüman olup, sonraki çağlarda da insanlara “Kanadalılar kendi dinlerini İslam’a yakın buldukları için Müslümanlığı seçtiler” gibi şeyler uydurulurdu. Sadece israil’in değil dünya’nın yarısı bombalanırdı. Uzay araştırmaları allah’a hakaret olarak algılanıp yasaklanırdı. Cern’ü falan yıkarlardı. (içlerinde hala dünya’nın düz olduğuna inanlar var.) Eşcinseller, yahudiler, hristiyanlar türlü işkencelere maruz kalırdı. Hamas’a karşı ayaklanan yeni bir müslüman terörist grup ortaya çıkardı. (bu arapvari ülkelerin soyunda var teröristlik dünya’nın süper gücü müslüman da olsa yine birbirilerini çekemezler). Kadınlara eğitim ve sokağa çıkma yasaklanırdı.

Çocukların ölme nedeni İsrail’değil onu sürekli taciz eden müslüman terörist arap örgütleridir.

islam dünyasıİsrail, kendi vatandaşlarının yaşam hakkına çok saygı duyan ve tek bir vatandaşı için dahi, katliam yapmaktan çekinmeyecek kararlılıkta bir ülkedir. Bu acımasız strateji, size insanlık dışı gelebilir. ancak dış politikada insanlık, vicdan, dürüstlük vb kavramlara yer yoktur, sadece çıkarlar vardır. Eğer israil, böyle agresif bir savunma stratejisi izlememiş olsa, milyonlarca arap’ın yaşadığı ortadoğu çölünde çoktan yok olup giderdi. İsrail’in oradaki varlığının teminatı askeri gücü ve operasyonal kabiliyetidir. kimse, kusura bakmasın. İşid, Türkmenleri kurbanlık koyun gibi keserken ses etmeyenler, iş araplara, ümmetçilere geldiği zaman kartondan kaplan kesiliyorlar başımıza. Artık gerçekten can sıktı, bu iki yüzlü tutum. Suudi Arabistan bile ses etmezken, bizim Filistin avukatlığına savunmamız olacak iş değil. Nitekim, bu hatalı ve duygusal dış politika sayesinde, türkiye’nin çitası ”ahmedinejad’ın iran’ı” seviyelerine düştü. Artık terör örgütleri bile takmaz oldu Türkiye’yi. aylardır beyaz saray, randevu bile vermiyor başbakan Erdoğan’a. Aslında konuşulacak çok şey var. Türkiye bir felakete doğru sürükleniyor. bakalım nerede duracak bu freni patlamış kamyon. internet üzerinde filistin terör örgütleri ve militan grupları diye aratırsanız onlarca sonuca ulaşırsınız. Buna karşılık ise örgütler yerine sadece düzenli israil ordusu sonucu çıkar. Yine İsrail’e karşı düzenlenmiş bütün terör saldırılarının listesi detaylı olarak wikipedia’da mevcut. http://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Israeli%E2%80%93Palestinian_conflict http://tr.wikipedia.org/wiki/Arap-%C4%B0srail_sava%C5%9Flar%C4%B1

Tags: İsrail, türkiye, İsrail filistin savaşı, islam terörü, İsrail düşmanlığı, yahudi düşmanlığı,

ISRAIL

Emre Özcan 2016-09-15T11:22:21+00:00

About the Author: Emre Özcan

Emre Özcan 1984'de herhangi bir şeye tepki olarak doğdu. İkizler burcu bir bilişim çalışanı. İnsan ilişkileri,futbol,internet,sosyal medya,felsefe ve dini konularla ilgilenmeyi çok seviyor. Şimdilik Ataşehir'de tek başına yaşıyor zengin olunca Cihangir'e taşınacak.

Lütfen yorumlarınızla desteklemekten çekinmeyin

%d blogcu bunu beğendi: