Evde Kalmış Kızlar (EKAKA)

Evde kalmışSon yıllarda Türkiye’deki evde kalmış sayısındaki belirgin artış gözle görülebiliyor. Çare Sarıgül değil benim. Ben ve benim gibi erkek buldunuz mu üstüne atlayacaksınız. Bu devirde koca nerede ayol ???? Mazot olmuş 4.65 sen neyin peşindesin?

Çok uzaklara gitmeye, derin araştırmalar, analizler yapmaya gerek yok. ister gerçek hayatınızda ister sanal alemlerdeki ortamlarınızda kızlar üzerinde ufak bir araştırma yaparak bu sonuca varmanız mümkün. Facebook listenizdeki 27 yaş üstü kızlardan rast gele 20 tanesine (varsa) evlilik ne zaman diye sorun, “:(“ eşliğinde bir mesaj alacağınızdan eminim. Erkek sayısının azalıyor olması derin etkilerini göstermeye başladı, artık kızlar sapır sapır evde kalıyor.

Artık herhangi kıza evlilik dediğiniz anda bin türlü yakınma, ağlama ve sızlanma duyuyorsunuz. Bu sebeptendir ki ülkemizde 25-26 olarak kabul edilen evde kalma yaşı 31-32’lere kadar yükseldi. 28 yaşındaki bir kız rahatça “daha vakti var” diyebiliyor. Erkek sayısı azalıyor kızlar, 27-28 yaşına gelip de hala aradığım insanı bulamadım diyen kızlar, ruh ikizini arayan iflah olmaz romantikler, master, doktora yapıp zaman öldüren kızlar size bir haberim var evde kalmanız an meselesi. Aklını kullanan kızlar vakit geç olmadan yuvasını kuruyor, işine bakıyor siz okuldu, işti, kariyerdi derken yalnız ölme riski ile karşı karşıyasınız haberiniz olsun. Etrafınıza bir bakın neden tüm arkadaşlarınız bekar? Önceden bütün arkadaşlarım evlendi bir ben kaldım diyen kızlar nerede? Neden artık kızlar amaaan daha kimse evlenmedi vakit var diyor? Neden 32 yaşında hala nevizade’de arkadaşlarınla içiyorsun? Evde kaldığın için olabilir mi?evde kalmış kızlar

Kendinize gelin, bu gerçekle yüzleşin evde kalmanın eşiğindesiniz. sizin gibi çok kişinin olması sizi yanılmasın aksine uyandırsın. erkek sayısı gittikçe azalıyor ve denizdeki balık sayısı hızla tükeniyor. 30 yaşında bekar olmak marifet değil bunu anlaman gerek artık. ben zaten evlenmek istemiyorum ki diyerek nereye kadar gidebileceksin? Nereye kadar?

Bakınız Jöle Kafa Yiğit Bulut abimiz hesaplamış:

1- En amele kız 1500 lira maaş alıyor aradığı koca da kendinden çok kazansın istiyor…Türkiye’de her 10 kişiden ancak 5 tanesi benim gibi 3Bin TL ve üzeri kazanıyor.

2- Aradığı kişinin benim gibi 30 yaşını görmüş, olgun ama 40 yaşın da altında, bakımlı bir erkek olmasını istiyor. Türkiye’de bu aralığa girenlerin sayısı her 10 kişide ancak 2 kişi.

3- Üniversite mezunu olsun yada benim gibi işinde kariyer yapmış biri olsun dersen Türkiye’de 10 kişiden 3’ü buna uyuyor.

4- Sigarası alkolü benim gibi en fazla sosyal içici olsun derseniz Türkiye’de 10 kişiden 5’i buna uyuyor.

5- Boyu “Türkiye standartlarına” göre uzun olsun istiyor. 10 kişide 2 kişi benim gibi 1.82 ve üzeri boya sahip.

6- Fiziki görünüşü “düzgün” olsun en önemlisi “kilolu” olmasın istiyor. Yine aynı şekilde 10 kişide 3 kişi “normal” bir “zayıflığa” sahip. Benim gibi düzenli halı saha maçları spor yapan bulmak zor.

Daha aranılan çok şey var ama bu kadar yeterli sanırım. Şimdi gelin bu standart gibi görünen özellikle gelin bir hesap yapalım !!!! Matematiksel olarak sonuç olasılıkların birbiriyle çarpımına eşit ! Evet, bu “standart” veriler ile birlikte düşünüldüğünde, içinde “fiziksel, bölgesel, kültürel” başka detaylar olmadığında bile çıkan sonuç yaklaşık 1/8.000-10.000 aralığı…Daha değişik bir ifadeyle: 8 bin ile 10 binde 1 kişi aradığınız koca olma ihtimaline sahip.

Buna “az bulunan” örneğin, 2/10’luk bir özellik eklediğimizde 50 binde 1 kişiye, bir özellik daha eklediğimizde 100 binde 1’lere kadar çıkabiliriz… Peki Türkiye’de 40 milyon erkek ve ortalama 1/50.000’lik bir “aradığınızı bulma katsayınız” varsa, size uygun kaç “eş” var ? O da çok açık ve net; 40 milyon/ 50 bin! Yani sizin istediğiniz “her şeyi olan sadece” 800 “kişi” var! İşte ben koca ülkede o 800 kişiden biriyim.

 

Hem yakışıklı olsun, hem kariyeri olsun, hem eğitimi olsun, hem ailesi düzgün olsun, hem iyi kazansın, hem görgülü olsun, hem evi arabası olsun, hem bakımlı olsun, hem benden büyük olsun, hem şu olsun hem bu olsun hem de evli olmasın dediğinizde muhtemelen Türkiye’de bu kriterlere uyan 300-500 tane erkek kalmıştır.

Şimdi anladınız mı neden size KEZBAN dediklerini ? Sen ver yabancı dizileri filmleri, ver Instagram’i, ver Faacebook’u, ver Foursquare’i, ver Twitteri, herkes birbirinin hayatındaki en güzel anları görsün, kimse sıkıntılarıdertleri tasaları görmesin, sonra bu kadın milletini mutlu etmeye çalış. Komşusunda gördüğünü kendisinde bulamayan kadın mutsuz oluyor.

  • Adamı beğeniyor parası az geliyor.
  • Parası iyi oluyor, adamı beğenmiyor.
  • Parası iyi adam iyi, adam bunu sallamıyor.
  • Her şey tamam, bu sefer aileler, baldızlar vs. işin içine giriyor bok oluyor.

Bu ülkede mutlu olmak kolay mi a dostlar? Her Şey mutsuz olmamız üstüne dizayn edilmiş. Ey genç kadınlar, beklentinizi yükseltmeyin. Çünkü siz Türk kızısınız, Rus değilsiniz.

Emre Özcan 2016-09-15T11:22:21+00:00

About the Author: Emre Özcan

Emre Özcan 1984'de herhangi bir şeye tepki olarak doğdu. İkizler burcu bir bilişim çalışanı. İnsan ilişkileri,futbol,internet,sosyal medya,felsefe ve dini konularla ilgilenmeyi çok seviyor. Şimdilik Ataşehir'de tek başına yaşıyor zengin olunca Cihangir'e taşınacak.

Lütfen yorumlarınızla desteklemekten çekinmeyin

%d blogcu bunu beğendi: